Įgyvendinant Kultūros rėmimo fondo finansuojamą projektą „Užpalių vaikai skaito lietuviškas knygas“ mūsų gimnazijoje lankėsi leidyklos „Nieko rimto“ atstovai. Pradinių klasių mokiniai turėjo puikią progą susipažinti su vaikiškų knygų iliustratore, dailininke Lina Valužiene, kuri papasakojo kaip būtina bendradarbiauti su autoriumi, kiek reikia įdėti darbo ir rūpesčio, kol knygutė pasipuošia gražiomis iliustracijomis. Dailininkė ne tik parodė savo jau iliustruotas knygas, bet ir supažindino su paveikslėlių ruošiniais, papasakojo apie leidyklos veiklą. 5 – 6 klasių mokiniai susitiko su gamtininku, aplinkosaugininku, rašytoju bei fotografu Selemonu Paltanavičium, kuris meilę gamtai puoselėja nuo pat vaikystės. Jis yra parašęs vaikams daugiau nei 50 knygučių, kurių didžiąją dalį autorius paįvairino savo darytomis nuotraukomis. Svečias papasakojo apie fotografavimo gamtoje subtilybes, kiek reikia kantrybės ir atsidavimo, kol pasiseka „sugauti“ tinkamą kadrą. Knygučių, ypač pažintinių, rašymas vaikams yra labai atsakingas darbas, nes mažasis skaitytojas yra pats reikliausias. Rašytojas ragino renginio dalyvius kantriai ir kryptingai siekti užsibrėžto tikslo, nenusivilti susidūrus su pirmomis nesėkmėmis. Pasibaigus renginiui mokiniai galėjo įsigyti patikusią knygelę bei gauti rašytojo ir iliustratorės autografus.


Bibliotekininkės

Bendruomenė „Užpalėnų krivūlė“ laimėjo finansavimą iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projekto „Judėk, kad gyventum“ įgyvendinimui.
PROJEKTO TIKSLAS: UGDYTI UŽPALIŲ JAUNIMO SVEIKOS GYVENSENOS ĮGŪDŽIUS, SUDARANT SĄLYGAS KOKYBIŠKAI BEI KŪRYBINGAI PER SAVIRAIŠKĄ PRALEISTI LAISVALAIKĮ, ĮSITRAUKIANT Į VISUOMENINĘ VEIKLĄ.
PAGRINDINIAI UŽDAVINIAI:
MOKYTI JAUNIMĄ GAVĖS ŠOKIŲ.
SUORGANIZUOTI TRIS PSICHOLOGINIUS SEMINARUS.
SUORGANIZUOTI „FLASH MOBĄ“ UŽPALIUOSE, RUDENS LYGIADIENIO RENGINYJE.

Balandžio 8 d. 13 val. Užpalių gimnazijos aktų salėje įvyks pirmas susitikimas su Gatvės šokių mokytoju. Norintys kviečiami atvykti į susitikimą, kurio metu apsitarsime dėl užsiėmimų laiko ir pradėsime mokymus.
Išsamesnės informacijos teiraukitės el.p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Ruduo – kritinis metas, kai trumpėjančios dienos ir ilgėjančios naktys, saulės trūkumas sukelia liūdesį ar net depresiją. Nuotaikų svyravimas ir priklausomybė nuo metų laikų kaitos vargina daugybę žmonių. Todėl rudenį bendruomenė „Užpalėnų krivūlė“ pakvietė visus norinčius dalyvauti Kultūros rėmimo fondo finansuojamo projekto „Dailė, muzika ir sveikata Užpalių bendruomenėje“ įgyvendinime. Šio projekto tikslas - ugdyti ir skleisti kūrybiškumą, atveriant muzikos, dailės paslaptis jaunimui ir suaugusiems bendruomenės nariams. Meno įtaka sveikatai – pagrindinė projekto tema, kuriai atskleisti į pagalbą pasitelkėme partnerius: Užpalių gimnaziją, Užpalių biblioteką, Utenos muzikos mokyklą, Utenos sveikatos priežiūros biurą.
Projekto veiklos prasidėjo lapkričio pradžioje seminaru „Meno įtaka žmogaus sveikatai“. Utenos sveikatos priežiūros biuro specialistė, dirbanti Užpalių gimnazijoje, Rita Latvėnienė priminė, kokie faktoriai įtakoja mūsų sveikatą ir kokią reikšmę teikia gera sveikata kiekvieno gyvenime ir darbinėje veikloje. Užpalių gimnazijos dailės mokytoja Raimonda Sakalauskienė kalbėjo apie spalvų, dailės įtaką žmogaus sveikatai. Utenos muzikos mokyklos mokytoja Renata Buzėnaitė seminaro klausytojus supažindino su muzikos įtaka mūsų sveikatai, gerai gyvenimo kokybei, socialiniam elgesiui. Jai talkino penktokas Jorūnas Janaudis. Seminaro metu buvo kalbama apie tai, kad menas, muzika žmogaus gyvenime gali atlikti tikrąją savo funkciją – teikti estetinį pasigėrėjimą, padėti atsipalaiduoti, suteikti peno sielai ir praturtinti dvasią grožiu, kad menas padeda pabėgti nuo kasdienybės, jame žmogus yra laisvas, atsiribojęs nuo viso pasaulio, o tai daro teigiamą poveikį žmogaus sveikatai, kelia nuotaiką.
Edukacinį užsiėmimą pagal S. Nėries poeziją pravedė Nacionalinio dramos teatro aktorė, režisierė Birutė Mar. Pilnutėlė salė žiūrovų klausėsi poezijos, kuri buvo pateikta profesionaliai ir įtaigiai, kaip vienos iš meno formų, neabejotinai gerinančios žmogaus emocinę būseną.
Projekto dalyviai dalyvavo edukacinėje programoje “Muzika ne tik sielai, bet ir sveikatai”. Muzikos gydomuoju poveikiu žmonija naudojasi nuo neatmenamų laikų ir dabar daugelyje pasaulio šalių muzikos terapija jau yra gydymo ir lavinimo dalis. Muzika gali būti naudojama stresui, depresijai ar nerimui sumažinti, suteikti atsipalaidavimą, pagerinti poilsį, atmintį, aktyvinti kūną.
Lapkričio 11, 18, 25 dienomis vyko kūrybinės dirbtuvės “Keramika – molio galia”. Kūrybines dirbtuves vedė dailės mokytoja Raimonda Sakalauskienė. Lipdant molį svarbu tiek pats procesas, tiek jo rezultatas. Dalyviai lipdė, dekoravo, glazūravo drugelius, puodelius, lėkštutes. Kūrybinio proceso metu buvo ugdoma kūrybinė saviraiška, vyko savarankiškumo ugdymas, užimtumas. Molio terapija edukacinėse programose – džiuginantis kūrybos procesas, iš kurio išauga dideli rezultatai pačiam dalyviui. O savo kūrybos rezultatus dirbtuvių dalyviai pristatė gruodžio 9 d., per baigiamąjį projekto renginį, parodos „Keramika – molio galia‘ atidarymą. Jo metu koncertavo Utenos muzikos mokyklos mokiniai.
Seminaruose, mokymuose, kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo 143 jaunimo atstovai ir 53 suaugę bendruomenės nariai. Remiantis atsiliepimais galime pasidžiaugti, kad dalyvavusieji projekto „Dailė, muzika ir sveikata Užpalių bendruomenėje“ įgyvendinime, pajuto, kaip į jų gyvenimus grįžta dvasinė pilnatvė. Užsiėmimų, seminarų metu dalyviai pažadino savo kūrybiškumą, geriau pažino save, išmoko atsiriboti nuo įtampą bei stresą keliančių situacijų. Tai mus įpareigoja veiklas tęsti, dalyvaujant kituose Kultūros rėmimo fondo finansuojamuose programos „Teigiamo meno žmogaus sveikatai ir gerovei skatinti“ projektuose.


Vida Juškienė
Rena Šliogerienė

Užpalių bendruomenė „Užpalėnų krivūlė", kurios tikslas skatinti bendruomenės narių pilietinį aktyvumą į veiklą įjungiant vaikus ir jaunimą Krašto apsaugos ministerijai pateikė projektą „Mūsų generolo kelias". Šiuo projektu siekiama paminėti generolo J. Galvydžio 150- ąsias gimimo metines ir pasiruošti Lietuvos kariuomenės įkūrimo, bei kovų už nepriklausomybę 100-osioms metinėms. Tikslui pasiekti pasirinkta netradicinė veikla: penkių dienų jaunųjų šaulių stovykla, kurioje dalyviai bus supažindinti su viduramžių ginklais ir dalyvaus orientacinėse, kliūčių ruožo ir šaudymo varžybose. Taip pat dalyvaus viktorinoje „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę?" ir turistiniame žygyje partizanų takais Šimonių girioje, bei pastatys atminimo lentą generolo gimtinėje, Degesių kaime. Didžiausias iššūkis bus dviračių žygis į Červonką (Latvija), aplankant kovų už Lietuvos laisvę savanorių kapus.
Pirmieji darbai jau atliekami- renkama kraštotyrinė medžiaga apie mūsų žemiečius 1918- 1920 m. kovų už Lietuvos laisvę dalyvius ir organizatorius, generolą Joną Galvydį - Bykauską, pulkininką- leitenantą Praną Gladutį. Taip pat Užpalių gimnazijos jaunieji Šauliai jau dalyvavo talkoje, kurios metu tvarkė būsimos vasaros stovyklavietės vietą.
Visi su nekantrumu laukia vasaros ir stovyklos, kurioje tikrai patirs neišdildomų įspūdžių, įgys žinių ir supratimo apie savo karšto istoriją.

Utenos 9 šaulių rinktinės II kuopos vado pavaduotoja, šaulė Birutė Masonienė

Užpalių gimnazija jau antrus metus aktyviai dalyvauja projekte „Mes rūšiuojam". Mokiniai renka baterijas, neveikiančią buitinę techniką. Projekto iniciatoriai, ne tik kvietė rinkti elektronines atliekas, bet ir papildomai suorganizavo aplinkosauginių kryžiažodžių sprendimo konkursą 5-12 klasių mokiniams.
„Mes rūšiuojam" paskelbtas kryžiažodžių konkursas sulaukė 992 teisingų kryžiažodžių atsakymų. 35 krepšinio kamuoliai su Lietuvos rinktinės krepšininkų autografais burtų keliu atiteko teisingai išsprendusiems kryžiažodžius 5-12 klasių mokiniams.
„Skatindami rūšiuoti, kartu norime pasirūpinti ir vaikų sveikata. Sportuojantys, judantys vaikai yra sveikesni, todėl ir dovanas parinkome tokias, kurios skatins aktyviai leisti laiką. Žinomų krepšininkų parašai ant kamuolių yra tarsi palinkėjimas siekti olimpinių aukštumų ne tik sporte, bet ir rūšiavime", – sako projektą „Mes rūšiuojam" organizuojančios GIA vadovas Alfredas Skinulis.
Mūsų gimnazijoje laimėtu kamuoliu praėjusiai metais džiaugėsi Rasa Vasiulytė, o šiais metais kamuolį gavo, teisingai išsprendęs kryžiažodį,- II g klasės mokinys Deimantas Janušis.


Biologijos mokytoja Neringa Šukienė

2014 metais Utenos rajono Užpalių mokyklos stalo teniso mėgėjų klubas „Perkūnas" dalyvavo Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės , Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo projekte „Sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimas " .
Šio projekto tikslas buvo: siekti, kad būtų sudarytos, kuo geresnės mokinių ir bendruomenės narių stalo teniso treniravimosi ir varžybų organizavimo sąlygos.
Projekto uždaviniai: atnaujinti stalo teniso sportinį inventorių, organizuoti mokinių ir suaugusiųjų užimtumą, organizuoti sportines stalo teniso varžybas rajono ir apskrities lygiu.
Projekto įgyvendinimui iš Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo buvo skirta 2000 Lt už kuriuos buvo atnaujinta šis sportinis inventorius: teniso stalas Stiga EXPERT VM, skiriamosios sieneles STIGA, teniso tinkleliai DHC. Šį projektą parėmė ir Užpalių bendruomenės fondas, kuris nupirko stalo teniso kamuoliukus ir Užpalių gimnazija, kuri padėjo įsigyti tinklelį.
Klubas „Perkūnas" per 2014 metus organizavo penkias varžybas :" Kovo – 11 osios" taurėms laimėti, komandines varžybas „Dundulio ir Perkūno" taurėms laimėti, sezono uždarymo ir atidarymo varžybas, asmenines varžybas „Kalėdinėms" taurėms laimėti. Iš viso varžybose dalyvavo 125 dalyviai iš jų buvo 38 - suaugusieji. Stalo tenisą aktyviai mokosi žaisti 26 mokiniai, o po pamokų savo malonumui žaidžia dar apie 14 mokinių.
Džiaugiamės, kad pavyko įgyvendinti projektą, nes pagerėjo treniruočių ir varžybų sąlygos. Tikimės, kad tai paskatins mokinius ir miestelio bendruomenę toliau domėtis ir žaisti stalo tenisą.


Klubo „Perkūnas pirmininkas ir projekto vykdytojas Saulius Šližys

Nuo 2008 metų LR Vyriausybė organizuoja projektą „Moksleiviai – į Vyriausybę", kuriame kasmet dalyvauja 30 šalies ugdymo įstaigų mokinių, kurie praktikos semiasi Vyriausybės kanceliarijoje, Aplinkos, Energetikos, Finansų, Krašto apsaugos, Kultūros, Socialinės apsaugos ir darbo, Susisiekimo, Sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo, Teisingumo, Užsienio reikalų bei kitose ministerijose.
Projekte jau dalyvavo keturi Užpalių gimnazijos mokiniai.
Edvinui Meškauskiui, Užpalių gimnazijos IV klasės gimnazistui, buvo suteikta galimybė dalyvauti Vyriausybės organizuojamame projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę", kuris vyko paskutinę rugpjūčio savaitę. Įgyta didelė patirtis Susisiekimo ministerijoje paskatino savo ateitį sieti su studijomis, o vėliau ir darbu transporto srityje.
Per visą projekto savaitę jis aplankė Susisiekimo ministerijai pavaldžias institucijas: „Telecentrą", Vilniaus oro uostą, Lietuvos paštą, Vilniaus geležinkelį, Vilniaus geležinkelio inspekciją ir kelių direkciją, taip pat bendravo su ministru Rimantu Sinkevičiumi, viceministrais Arijandu Šliupu ir Vladislavu Kondratovičiumi. Teko dalyvauti susitikime su šalies Prezidente Dalia Grybauskaite. Buvo įdomus susitikimas su UAB „BOD group" vadovu Vidmantu Janulevičiumi, kuris pasakojo apie firmos įkūrimą, veiklą, tolimesnius firmos planus bei siekius. Visi projekto dalyviai bendrai sprendė, kaip reikia kovoti su priešiška propaganda ir šviesti žmones. Bendravo su įžymiais žmonėmis – žurnalistu Edmundu Jakilaičiu, Krašto apsaugos viceministru Ramūnu Usoniu, projekto įkūrėju Mykolu Majausku ir daugeliu kitų.
Spalio 10 dieną Edvinas pristatė savo dalyvavimą projekte Utenos r. Užpalių gimnazijos Debatų klubo nariams, projektu susidomėjusiems mokiniams ir mokytojams. Dėkojame Edvinui už papasakotus įspūdžius ir tikimės, kad tai paskatins ir kitus mokinius dalyvauti projekte.

Debatų klubo vadovė N. Braukylienė

Užpalių gimnazija įgyvendino projektą „Viešos erdvės - Užpalių bibliotekos prieigų ir laiptų į biblioteką sutvarkymas",pagal vietos plėtros strategijos „Gyvenimo kokybė kaimo vietovėse ir kaimo ekonomikos įvairinimas" I prioriteto „Utenos rajono kaimo infrastruktūros, verslo ir amatų plėtra" 1.1 priemonę „Kaimų atnaujinimas ir plėtra".
Įgyvendinant šį projektą, suremontuoti laiptai į biblioteką, juos apklijuojant trinkelėmis. Trinkelėmis išgrįstos bibliotekos prieigos, pakeisti bordiūrai. Sena asfalto danga buvo nuimta, vietoj jos užvežta žemių, pasėta veja, pasodintas gėlynas ir nutiestas, betoninėmis šaligatvio plytelėmis grįstas, takelis.
Trinkelių klijavimo, klojimo, plytelių klojimo darbai buvo atlikti ūkio būdu; sena asfalto danga, bordiūrai, senojo priėjimo į biblioteką danga nuimti organizuojant savanoriškus darbus.
Sutvarkytos bibliotekos prieigos, suremontuoti laiptai užtikrins bibliotekoje besilankančių gyventojų saugumą, o sutvarkyta vieša erdvė kurs patrauklų Užpalių bibliotekos, Užpalių gimnazijos ir visos seniūnijos įvaizdį.
Už pagalbą įgyvendinat projektą, dėkojame Utenos regiono vietos veiklos grupei, Užpalių gimnazijos darbuotojams, viešuosius darbus atlikusiems Užpalių seniūnijos gyventojams.


Direktorė V. Stukienė

Mūsų gimnazija nuo praėjusių mokslo metų įgyvendina Lietuvos respublikos Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamą projektą „Knyga Užpalių paauglių rankose". Jo dėka mokiniai turėjo galimybę susitikti su dailininke Sigute Ach bei kartu su tėveliais apsilankyti Lietuvos Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje. O štai šį rugsėjį Užpalius aplankė teatro ir kino režisierius, dainų kūrėjas ir atlikėjas bei rašytojas V. V. Landsbergis. Jo kūrybinė veikla jau daug metų spindi Lietuvos kultūros padangėje. Skambios gitaros akordais ir nuostabaus balso melodijos pagalba menininkas pristatė žiūrovams savo kūrybą visose savo veiklos srityse. Pasitelkdamas balsą, žmogus daro stebuklus: užmezga glaudesnius ryšius su auditorija, įgyja klausytojų pasitikėjimą, įtikina savo teisumu. „Vaikų literatūra yra didžiausias džiaugsmas – kvailiodamas gali kalbėti apie tai, kas kalbant rimtu veidu būtų jau panašu į mokymus ar pamokslus", - prisipažįsta vaikų rašytojas, režisierius Vytautas V. Landsbergis. Vaikai bei jų tėveliai kartu dainavo, įsigijo kompaktinių plokštelių ir knygų, ant kurių autorius pasirašė autografus. Rašytojas V. V. Landsbergis nė vieno nepaliko abejingo jo tokiai įvairiapusei kūrybai.
Taip pat šio projekto dėka biblioteka įsigijo 7 sėdmaišius, kad įvairiausių renginių bibliotekoje metu žiūrovams būtų patogu ir malonu įsitaisyti į tokį minkštą ir patogų „krėslą".


Bibliotekininkės

Užpalių vidurinės mokyklos vaikų dienos centras „Saulutė" gegužės 26 d. sėkmingai pradėjo įgyvendinti projektą „Noriu būti savanoriu!" ,finansuojamą iš Utenos rajono savivaldybės lėšų pagal Utenos rajono savivaldybės administracijos kokybiškos švietimo sistemos kūrimo ir jaunimo užimtumo programą. Projektas prasidėjo mokymais „Savanorystės įgūdžiai". Mokymus vedė lektorė Elona Berniūnienė. Pirmoje mokymų dalyje dalyvavo 20 Užpalių gimnazijos mokinių, vaikai sužinojo, kas yra savanorystė, kaip tapti savanoriu ir t.t. Antroje dalyje dešimt būsimų savanorių sužinojo, kokių savybių reikia savanoriui, darė įvairius testus savęs pažinimui, vaidino situacijas, mokėsi, kaip bendrauti su vaikais, kaip juos užimti. Po mokymų birželio 2-6 d. apmokyti savanoriai turėjo progą įgyti praktinių įgūdžių padirbėdami kasmet organizuojamoje vaikų vasaros dieninėje stovyklytėje. Stovyklą remia Amerikos Lietuvių organizacija „Vaiko vartai į mokslą".


Projekto vadovė Virginija Stukienė
Projekto koordinatorė Virginija Rudokienė

 

Gegužės 22 d., sulaukę šilto oro, su I g klasės mokiniais, išklausę G. Indrašiaus trumpo instruktažo, kaip elgtis plaukiant baidarėmis, iškeliavome į žygį nuo Rašų ežero. Jau kelionės pradžioje laukė išbandymai- pirmosios varžybos. Nugalėjo- draugystė. Pietauti įsikūrėme Ilčiukuose. Nakvojome Šeimyniškiuose- G.Indrašiaus įrengtoje stovyklavietėje. Po vakarienės, su kūrybinių partnerysčių agentu Martynu žaidėme lietuvių liaudies žaidimus. Vakarą baigėme nuoširdžiu pokalbiu prie laužo, kas buvo šiame projekte gražaus ir naudingo, ką, esant galimybei, būtų galima keisti.


Virginija Rudokienė, Neringa Šukienė

Utenos r. Užpalių gimnazijos mokiniai tęsia dalyvavimą nacionaliniame projekte „Kuriame respubliką". Antrajame projekto etape pasirinkome kraštotyrinę projekto kryptį , kuri vadinasi „Atgal į ateitį". Projektu „Atgal į ateitį" siekiama sudominti mokinius ir skatinti juos geriau pažinti savo gimtąjį kraštą, jo žmones, bei puoselėti jo kultūrines ir istorines vertybes. Užpalių gimnazijos mokiniai pagrindinį dėmesį projekte skiria žmogaus veiklai istorijoje. Šalia mūsų gyvenantys žmones yra istorijos žinių šaltinis, kuris geriausiai ugdo pilietiškumą, patriotizmą, bendrumo, vienybės ir pasididžiavimo savo kraštu jausmus.
IVg. klasės abiturientės A. Juškaitė, G. Žaldokaitė sukūrė filmą „ Mokyklos link", kuriame įamžino mokytojos S. Balionienės prisiminimus apie tremtį, mokytojos kelio pasirinkimą. Mokytojos J. Adomaitienės pasakojimas apie patirtus jausmus Sausio 13- osios naktį prie Televizijos bokšto įamžintas filme „Tautos dvasia".
IIg. mokiniai I. Geleževičius irA. Vilimas surinko medžiagą apie Emilijos Kirvelienės šeimą, kurios 4 nariai apdovanoti Žūstančiųjų gelbėjimo kryžiumi, nes karo metais gelbėjo žydus. Jiems suteikti Pasaulio teisuolių vardai. Surinktą medžiagą Ignas ir Augustas pristatė 5- 6 klasės mokiniams per istorijos pamokas. IVg. mokinių grupė sutvarkė Užpalių žydų kapines.
Apie savo nuveiktus darbus projekto dalyviai informuoja tinklalapyje https://www.facebook.com/atgaliateiti
Projekto iniciatyvinė grupė

Projekto „Knyga Užpalių paauglių rankose", kurį vykdo Užpalių gimnazija, o finansuoja Kultūros rėmimo fondas prie Lietuvos respublikos kultūros ministerijos, dėka mūsų gimnazijoje svečiavosi dailininkė ir pasakų vaikams rašytoja Sigutė Ach. Ši menininkė piešti miniatiūras, atvirukus, iliustracijas vaikų knygoms ir rašyti tekstus pradėjo 1995 metais. Su savo draugais įkūrusi leidyklą „Nieko rimto" į pasaulį išleido daugybę savo pieštų paveikslų reprodukcijų bei įvairių autorių pasakų knygelių, džiuginančių ir vaikų, ir suaugusiųjų širdis. Jos paveikslėlių ir iliustracijų veikėjai – linksmi, sparnuoti, gėlėti gyvuliukai, žvėreliai, augalai, besišypsantys angelėliai... Į mūsų gimnaziją menininkė atkeliavo su parengta paskaita ir praktiniu užsiėmimu „Knygos kelias". Pirmiausia labai vaizdžiai ir įtaigiai Sigutė Ach susirinkusiems 5 – 6 klasių mokiniams papasakojo apie tikrai nelengvą knygos kelią nuo sukurto teksto iki sudėtingos popierinės konstrukcijos. Antroje užsiėmimo dalyje dalyviai patys gamino žavingą mažą knygutę ir žaidė stebuklingą žodžių dėlionę. Vėliau, savo sukurtas knygeles vaikai papuošė autoriniais menininkės antspaudėliais. Susitikimo pabaigoje kiekvienas dalyvis gavo po knygutę dovanų ir Sigutės Ach autografą.
Užsiėmimas buvo labai informatyvus, įdomus, skatinantis domėtis knyga, skaityti ir saugoti šį unikalų kultūros reiškinį. Tuo pačiu mokiniai iš arti susipažino su viena populiariausių ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų šiandienos menininkių Sigute Ach.


Bibliotekininkės

Projekto iniciatorė N.G.Wolmer:
„Projektas „Apkabinkime Žemę" – tai bendrumo ir solidarumo su žmonėmis ir Žeme veiksmas, suprantamas visų tautybių, lyčių, amžiaus, įsitikinimų žmonėms. Ištiesdami ranką greta esančiam žmogui išreiškiame pasitikėjimą žmogumi, bendrą rūpestį Žeme ir meilę jai.
Jei vieną dieną žmonės apkabintų Žemę – ar kas pasikeistų?
Jei įprastume susikibti rankomis – ar išnyktų karai?
Aš to nežinau, bet trokštu išbandyti.
Tikiu, kad susikibusių rankų kelias per visą Žemę gali daug ką pakeisti".
Akcija vyksta nuo 2012 metų. Jau įvyko 276 akcijos šešiolikoje pasaulio šalių, kuriose dalyvavo 18409 žmonių. Projekte „Apkabinkime Žemę kartu" dalyvavo Lietuvoje 76 švietimo įstaigos, rankomis susikabino 10575 žmonės".
Šiais metais prie šios akcijos prisidėjo Užpalių gimnazijos 5-8 klasių mokiniai kartu su savo klasių vadovais.


Mokytojos Alma Vitėnienė ir Neringa Šukienė

Balandžio 4d. gimnazijoje vyko projekto veiklos, skirtos rusų kalbos įgūdžiams tobulinti. Dėkojame gimnazijos bendruomenei už palaikymą.
Daugiau informacijos galite rasti čia:
http://www.udiena.lt/jaunimas/item/1016-uzpaliu-mokiniai-mokosi-veikti-kurybiskai

Kovo 28 d. Ig klasės mokiniai, vykdydami projekto veiklas, vyko į Vilnių. Ekskursiją pradėjome Vilniaus Universiteto Gamtos mokslų fakulteto Neurobiologijos ir biofizikos katedroje. Išklausę trumpą instruktažą apie saugų elgesį praktikos darbų metu atlikome praktikumus: nervinio impulso sklidimo greičio matavimas, aklosios dėmės skersmens matavimas, dirbtinės rankos iliuzija. Po praktinių darbų aplankėme VU zoologijos muziejų, susipažinome su nykstančiomis gyvūnų rūšimis Lietuvoje.
Ekskursijos pabaigoje laukė smagiausia jos dalis – orientacinis žaidimas Vilniaus mieste. Jo metu turėjome surasti ir išsiaiškinti užuominas įvairiose Senamiesčio vietose, kurias paliko mūsų kūrybinis praktikas Martynas. Pirmieji greičiausiai suradę visas paslėptas užuominas, aplankę visus objektus, žaidimą baigė Kostas, Evaldas, Aleksandras, Tomas ir Aušrys.


Mokytojos Auksė Žilinskienė, Neringa Šukienė

Joomla templates by a4joomla