Utenos r. Užpalių gimnazijos mokiniai tęsia dalyvavimą nacionaliniame projekte „Kuriame respubliką". Antrajame projekto etape pasirinkome kraštotyrinę projekto kryptį , kuri vadinasi „Atgal į ateitį". Projektu „Atgal į ateitį" siekiama sudominti mokinius ir skatinti juos geriau pažinti savo gimtąjį kraštą, jo žmones, bei puoselėti jo kultūrines ir istorines vertybes. Užpalių gimnazijos mokiniai pagrindinį dėmesį projekte skiria žmogaus veiklai istorijoje. Šalia mūsų gyvenantys žmones yra istorijos žinių šaltinis, kuris geriausiai ugdo pilietiškumą, patriotizmą, bendrumo, vienybės ir pasididžiavimo savo kraštu jausmus.
IVg. klasės abiturientės A. Juškaitė, G. Žaldokaitė sukūrė filmą „ Mokyklos link", kuriame įamžino mokytojos S. Balionienės prisiminimus apie tremtį, mokytojos kelio pasirinkimą. Mokytojos J. Adomaitienės pasakojimas apie patirtus jausmus Sausio 13- osios naktį prie Televizijos bokšto įamžintas filme „Tautos dvasia".
IIg. mokiniai I. Geleževičius irA. Vilimas surinko medžiagą apie Emilijos Kirvelienės šeimą, kurios 4 nariai apdovanoti Žūstančiųjų gelbėjimo kryžiumi, nes karo metais gelbėjo žydus. Jiems suteikti Pasaulio teisuolių vardai. Surinktą medžiagą Ignas ir Augustas pristatė 5- 6 klasės mokiniams per istorijos pamokas. IVg. mokinių grupė sutvarkė Užpalių žydų kapines.
Apie savo nuveiktus darbus projekto dalyviai informuoja tinklalapyje https://www.facebook.com/atgaliateiti
Projekto iniciatyvinė grupė