Mokslo metams einant į pabaigą, devintokai lydimi savo auklėtojos Saidos bei socialinės pedagogės Virginijos, leidosi į ekskursiją po Kauną. Pirmoji stotelė buvo Mazebrain pabėgimo kambarys “Apleista psichiatrinė ligoninė”. Čia mokiniai vieningai bei komandiškai dirbo atsakinėdami į reikiamus klausimus, patikrino kojų miklumą bėgdami nuo juos gaudančio psichinio ligonio, įveikė savo baimes, šiurpiai, tačiau įdomiai praleido laiką. Taip pat aplankė Velnių muziejų, kuriame apžiūrėjo nemenką įvairiausių velnių ekspoziciją, klausėsi gidės sekamų pasakų bei atlikinėjo jiems pavestas užduotis.

Klasės seniūnė Samanta

Jorūną Janaudį konkurso „Fizikos bandymai aplink mus 2018 m.“ 7 kl. grupėje tapus nugalėtoju. Mokytojas S. Kirdeikis

jorunas

Sveikiname 18-ojo nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatę Dominyką Kirdeikytę.
Užpalių gimnazijos mokiniai jau eilę metų dalyvauja šiame konkurse su savo istoriniais piešiniais ir rašiniais. Šiais metais savo piešinius konkursui pateikė IIg. klasės mokinė Dominyka Kirdeikytė, kuri tapo laureate, ir IVg. klaės gimnazistė Ieva Raugaitė. Ji apdovanota pagyrimo raštu.
Dominyka konkursui pateikė piešinį „1949 metų žiema“.


Istorijos mokytoja N. Braukylienė

dominyka

Birželio 4 dieną Užpalių gimazijos Debatų klubas sulaukė svečių iš Utenos A.Šapokos gimnazijos. Debatininkus iš Utenos atlydėjo debatų klubo vadovė Daiva Dudėnienė. Debatų klubų draugystė trunka dvylika metų. Šį kartą vyko mokomieji debatai tema „Gamtos mokslams – taip“.
Užpalių gimnazijos komandą sudarė IIg. klasės mokiniai Augustinas, Dominyka, Sonata. Teisėjavo IIIg. klasės gimnazistai Elzė, Greta, Martynas. Renginį stebėjo visi Debatų klubo nariai ir būsimieji debatininkai. Susitikimo tikslas buvo patobulinti debatavimo įgūdžius, teisėjams išmokti objektyviai vertinti komandų pasiruošimą, argumentus, komandinį darbą, korektiškai pakomentuoti klaidas.
Debatai vyko linksmai ir draugiškai. Tikimės, kad tradicija mokytis drauge su šapokiečias išliks.


Debatų klubo vadovė N. Braukylienė

desa1  desa2

Priešmokyklinukai ir jų mokytoja O. Sirvydienė tėveliams, mokyklos bendruomenei parodė programą " Saulė mano širdyje" ir sveikino artėjančią vasarą. Nuoširdžiai dėkojame N. Navikienei už gražią muzikinę draugystę visus metus. Saulėtos ir šiltos vasaros.

IMG 9434

Pirmokėliai savo draugams atskleidė "Abėcėlės" grožį, skambumą ir džiaugsmą,kai susidraugauji.

IMG 9400

Surasti lobį svajoja kiekvienas. Trečiokai lobio šiais metais išėjo ieškoti pas savo klasės draugą Beną. Benas su savo artimaisiais buvo paruošęs smagias rungtis: metimas į krepšį, vandens šautuvu pataikyk į taikinį, įmušk į vartus. Po to vaikai pasiskirstė į komandas ir rungėsi, kas geriau pažįsta Lietuvos augalus. Tarp rungčių visi vaišinosi Beno mamos skanėstais, žaidė futbolą. Kai komisija suskaičiavo rungčių rezultatus, buvo paskelbta užuomina apie lobio vietą. Visi pažiro po sodybą karštai ieškodami lobio. Šiais metais lobį surado trečiokės mama. Rastą lobį išdalino sodybos šeimininkai. Šventė baigėsi apdovanojimais ir gaiviu vasarišku tortu.

Lobį, kurį radome šiandieną buvo draugystė, nuoširdumas išradingumas, plati ir laiminga šypsena. Laimingos, šiltos, kupinų naujų atradimų vasaros!


Trečiokų mokytojas Saulius

33982930 177803706258446 3603218106664615936 n

Dėkojame O. Sirvydienei, kuri gimtadienio proga pakvietė priešmokyklinukus ir 1-4 klasių mokinius ir jų mokytojus į žygį po Kaniūkų kaimą. Aplankėme kaimo kryžių, kultūros centrą ir prie jo suskaičiavome 100 varpelių, o paskui, Šventosios upės pakrantėje, žaidėme, kepėme dešreles, ieškojome lobio ir buvome pakrikštyti į "Šventosios upės riterių " gretas. Ačiū už nuostabų žygį ir puikią nuotaiką.

Pradinių klasių metodinė grupė

IMG 9208 IMG 9187

padeka

IMG 0028

Paskutinįkart kylanti saulė
Mus grąžins į mokyklos klases,
Ir pabirsim kaip smiltys iš saujos
Į skirtingas pasaulio puses.
Dvyliktokai nuoširdžiai dėkoja III g. klasės mokiniams ir jų auklėtojai R. Gavėnienei už "Paskutinio skambučio" šventę.

(pagal prioritetą ,,Jaunimo savanoriškos veiklos plėtra“)

Utenos švietimo centras kartu su partneriais vykdo projektą „Savanorystės spalvos“, kurio veiklas finansuoja Utenos rajono savivaldybė. Projekte dalyvauja Utenos rajono savivaldybės III gimn. kl. mokiniai ir pedagogai. Šiuo projektu siekiama skatinti jaunimo savanorystę sudarant jiems sąlygas pažinti įvairiapuses savanoriškos veiklos formas, galimybes, naudą pačiam savanoriui ir visuomenei. Pasak projekto koordinatorės, Utenos švietimo centro metodininkės Ramunės Dasevičienės, savanoriškoje veikloje žmogus gali tobulėti, ugdyti pasitikėjimą savimi, atsakomybę, mokytis padėti kitiems, pažinti darbo pasaulį, įgyti naujų žinių, išbandyti save praktinėse veiklose. Savanoriauti galima ne tik mokyklose, darželiuose, turizmo, kultūros, meno centruose, muziejuose, globos namuose, sveikatos priežiūros įstaigose, bibliotekose, miesto ar kokio nors kitokio pobūdžio renginyje, akcijose, bet ir botanikos soduose, regioniniuose parkuose ar kitose organizacijose, darbo vietose bei pasaulyje.
Projekto veiklos
Balandžio mėn. vyko paskaita-diskusija „Nuo vietinių savanorystės renginių Utenoje iki tarptautinės savanorystės programų“. Utenos jaunimo informacijos centro bei Utenos Jaunimo darbo centro atstovų informacinė paskaita, supažindinant projekto tikslinę grupę su šių įstaigų veikla, jų teikiamomis paslaugomis, vietiniais savanorystės renginiais Utenoje bei tarptautinėmis savanorystės programomis.
Gegužės mėn. vyko pažintinė ekskursija į Kauną pagal programą „Savanorystės praktinės patirtys“. Projekto dalyviai susipažino su Kauno marių regioninio parko ir Lietuvos zoologijos sodo vykdomomis veiklomis, praktinėmis savanorystės patirtimis. Taip pat projekto dalyviai susitiko su Kauno technologijos universiteto studentais. Studentai pasidalino savanoriškos veiklos patirtimis ir jos nauda savanoriui bei visuomenei.
Projekto veiklų pabaigoje, kūrybinių dirbtuvių metu, projekto dalyviai savo gimnazijų bendruomenėse pristatys projekto veiklas, naujas patirtis, galimas savanorystės formas, galimybes, naudą pačiam asmeniui ir visuomenei. Diskutuos ir aptars naujas galimas savanorystės veiklos formas, savanorystės galimybes savo bendruomenėse, savo krašte ar kitose vietose bei savanorystės plėtojimui galimą bendradarbiavimą su jaunimo organizacijomis, jaunimo reikalų koordinatoriais, savivaldybės bei verslo atstovais


Projekto dalyviai ir partneriai:
Utenos Adolfo Šapokos gimnazija
Utenos Dauniškio gimnazija
Utenos „Saulės“ gimnazija
Utenos r. Užpalių gimnazija.

projek

Užpalių gimnazijos mokiniai dalyvauja tarptautinėje, tęstinėje SEB banko iniciatyvoje skirtoje moksleivių finansinio raštingumo gerinimui.
Projektas skirtas šviesti moksleivius apie kasdienius finansus, jų išmanymo ir valdymo svarbą bei taip prisidėti prie finansinio raštingumo didinimo.
Gegužės 15 dieną į gimnaziją atvyko SEB Panevėžio skyriaus paslaugų privatiems klijentams vadovė, projekto savanorė E. Kaženiauskienė, kuri ekonomikos ir pilietiškumo pagrindų pamokų metu diskutavo su I - IIg. klasių moksleiviais apie tai, kaip dabar jaunuolių priimami sprendimai gali nulemti ateitį, paskatinti juos galvoti apie ateities profesijas, pirmąjį darbą, aptarė pinigų taupymo svarbą ir suteikė praktinių patarimų.
Simboliškai Lietuvos šimtmečio proga 100 banko savanorių yra pasiruošę aplankyti 100 Lietuvos mokyklų. Užpalių gimnaziją aplankė viena iš jų.


Mokytojos A. Adikienė ir N. Braukylienė

fr1 fr2

Užpalių gimnazija dalyvavauja ES projekte "Atgal į mokyklas“. Tai visos ES mastu vykdomas projektas, prie kurio jau kelerius metus iš eilės prisideda ir Lietuvos URM. Jo tikslas – atkreipti jaunimo dėmesį į Europos Sąjungą, skatinti domėjimąsi europinėmis temomis, pakviesti dalyvauti Europos dienos minėjimo renginiuose.

Netradicinę pamoką apie Europos Sąjungą gimnazijos mokiniams bibliotekoje vedė URM diplomatė Rasma Ramoškaitė, informacinio skyriaus visuomenei vedėja. Ji jaunajai kartai smagiai ir įdomiai papasakojo kas yra Europos Sąjunga, kuo narystė joje svarbi ir naudinga Lietuvai, ką reiškia būti ES piliečiu, kokios svarbiausios ES aktualijos.
Mokiniai buvo labai aktyvūs, greitai ir produktyviai dirbo grupėse ir drąsiai dėstė savo mintis apie ES pliusus ir minusus. Viešnia stebėjosi ir džiaugėsi mokinių žiniomis, kultūringu bendravimu.

 

Bibliotekininkė R. Šliogerienė,
Istorijos mokytoja metodininkė N. Braukylienė

 am1 am2

Prasidėjo pavasaris- išvykų metas. Gegužės 17 d. ketvirtokai aplankė V. Valiušio Keramikos muziejų Leliūnuose. Smagu buvo žiesti puodynėles su pačiu Lietuvos puodžių karaliumi.

20180517 103455 20180517 104423

Gegužės 10 dieną Užpalių gimnazijos aktų salėje vyko tradicinis debatų klubo renginys - mokytojų ir abiturientų komandų debatai. Smagu, kad abiturientės Rasa ir Gerda, bei joms talkinusi IIIg. mokinė Elzė, vertina mokytojų darbą, joms rūpi gimnazijoje dirbančių pedagogų saugumas, geri ir saugūs santykiai tarp mokytojų ir mokinių. Merginos pasiūlė intriguojančią temą „Mokytojams reikalingos apsaugos priemonės“. Debatai vyko smagiai. Abiturienčių pasiūlymu po debatų į diskusiją įsitraukė salėje esantys mokytojai ir mokiniai. Nuomonė buvo vieninga: mokiniai ir mokytojai gimnazijoje jaučiasi saugiai, papildomos priemonės nereikalingos. Ačiū abiturientėms, pakvietusioms mokytojus į debatų dvikovą, mokytojams Virginijai, Auksei, Stasiui, kurie priėmė jų kvietimą. Dėkoju visiems debatų klubo nariams, savanoriams Gretai, Jarūnui, Dominykui, Lukui už pavykusį renginį, bei renginio dalyviams, išsakiusiems savo nuomonę ir palaikiusius komandas.


Debatų klubo vadovė N. Braukylienė

debat1 debat2

Joomla templates by a4joomla