Sausio 18d. vyko rajoninė biologijos olimpiada. Sveikiname sėkmingai pasirodžiusius Užpalių gimnazijos mokinius:

Karolis Sirvydis (Ig)- III vieta

Marius Pranaitis (IIg)- I vieta

Lukas Vaškelis (IIIg) -II vieta

 biol

2019 sausio 12 d. Vilniuje, minint 28-ąsias laisvės gynėjų metines, vyko tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, kurį organizuoja Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija kartu su Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomene. Šiemet bėgime dalyvavo apie 7600 bėgikų, prie kurių prisijungė ir Lietuvos diplomatai bei Lietuvoje reziduojančio užsienio valstybių diplomatinio korpuso nariai.
Kiekvienais metais sausio mėnesį vykstantis bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ pirmą kartą surengtas 1992 metais, minint pirmąsias Sausio 13-osios metines. Devynių kilometrų bėgimo trasa prasideda prie Antakalnio kapinių, kuriose palaidotos Sausio 13-osios auko ir baigiasi prie Televizijos bokšto, Sausio 13-osios gatvėje, kur jie žuvo.
Jau penktus metus iš eilės bėgime dalyvauja ir Utenos r. Užpalių gimnazijos jaunieji šauliukai ir prijaučiantys jiems mokiniai. Pagerbdami žuvusiųjų atminimą jie įveikė trasą ir save.


Jaunųjų šaulių Užpalių būrio šauliukė Agnė Meidutė

begimas1 begimas2

Užpalių gimnazijos Debatų klubo ir gimnazijos mokinių parlamento nariai, išlaikydami kasmetinę tradiciją, jau sausio 11- sios rytą pradėjo pilietine iniciatyva“ Neužmirštuolė“. Mokyklos bendruomenės nariai pasipuošė melsvu neužmirštuolės žiedeliu.Pradinukai prie mokyklos iš sniego sukasė kalnelį, kurį irgi papuošė neužmirštuolių žiedais.
Gimnazistai organizavo akciją „Neužmiršk – 2019“, kurios metu segė neužmirštuolių žiedelius vietos bendruomenės nariams Užpalių gatvėse, įstaigose, parduotuvėse. Mokiniai ėmė interviu ir klausinėjo jiems svarbių dalykų. Kokius atsakymas jie gavo, kaip vyko renginys galite pamatyti https://www.youtube.com/watch?v=X1hmwMr9wvI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2uoXDCKuXb15BN-o03A_YHNU9gJJClc21YvaY8VhZEev2Zi9efUzd6VqM
Sausio 12 dieną mokiniai ,vadovaujami mokytojos B. Masonienės, dalyvavo bėgime Vilniuje.
O sausio 14 dieną 5 -8 klasėse vyko pamokos, skirtos Sausio- 13- jai paminėti, kurias vedė aštuntokai G. Šukytė, M. Juškaitė, J. Janaudis.
Mokinių iniciatyas palaikė ir jiems padėjo socialinė pedagogė V. Rudokienė, pavaduotoja ugdymui R. Gavėnienė, Debatų klubo vadovė N. Braukylienė.

s131 s132

Baigiantis darbo savaitei, šeštokai išsiruošė į Vilnių, kur svarbiausias tikslas buvo apsilankyti Valstybės pažinimo centre ir dalyvauti edukacinėje programoje „Ką gali pilietis?“
Žaidimų, pokalbių pagalba mokiniai buvo įtraukti į aktyvią mokymosi veiklą, kurios metu paaiškėjo, ką reiškia žmogaus teisių ir pareigų derinimas, kodėl svarbu būti aktyviu piliečiu, turėti laisvę dalyvauti valstybės kūrime. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai gilinosi į pagrindines demokratinei valstybei būdingas sąvokas ir taikė jas, spręsdami problemines situacijas.
Kelionėje šeštokai aktyvų mokymąsi derino su sportine veikla, apsilankė „Skypark“. Paskutinis kelionės akcentas buvo pasivaikščiojimas po kalėdinį Vilnių.


Klasės auklėtoja J. Kirdeikienė

6eks1 6eks2

Užpalių gimnazijos mokiniai rusų kalbą panaudoja ir praktiškai. Štai jau antrus metus tęsiasi mūsų gimnazijos ir Kazachstano Respublikos Balchašo miesto M. Gorkio mokyklos draugystė. Šiais metais šeštokai rašė naujametinius atvirukus rusų kalba ir patys gavo net tik sveikinimus, bet ir gana ilgus laiškus. Džiugu, kai kalbų mokėjimas leidžia susirasti naujų draugų. Tikimės, kad mūsų bendravimas nenutrūks!

rus1 rus2

Kelių užsienio kalbų mokėjimas visada suteikia daugiau galimybių. Tuo įsitikinusi ir mūsų gimnazijos šeštokė Beatrisė Vinokurova. Kalbų žinojimą Beatrisė pademonstravo dalyvaudama tarptautiniame esė rašymo konkurse „Bilingva“. Tai jau ketvirtus metus vykstantis konkursas. Mokinė parašė esė lietuvių ir rusų kalbomis ir buvo pakviesta į lapkričio 12 – 16 dienomis Rusijos Federacijos sostinėje Maskvoje vykusį konkurso finalą. Beatrisė buvo apdovanota trečio laipsnio diplomu. Finalo dalyviai džiaugėsi turininga kultūrine – pažintine programa, o svarbiausia – visi susirado daug naujų draugų iš įvairių pasaulio valstybių.

laureatai apdovanojimai

Pirmokai ir ketvirtokai pasinaudojo puikia Lietuvos kultūros ministerijos priemone „Kultūros pasas“, kuri skatina kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti.

Lapkričio 22 d. šių klasių mokiniai vyko į Utenos kraštotyros muziejaus padalinio Leliūnuose „Meno centro“ edukacinius užsiėmimus: „Molinė Kalėdų pasaka“ ir „Proginiai atspaudai“. Pirmokėliai pasigamino Kalėdų eglutei žaisliukų, o ketvirtokai sukūrė spalvingus atspaudus.

Dėkojame vadovei Ramūnei Pranckevičiūtei už įdomias pamokas, jaukų priėmimą, sukurtą kūrybinę nuotaiką.

Mokytojai: Violeta ir Saulius

100 0258 20181122 111720 sis

Šiaurės šalių literatūros savaitė (anksčiau - Šiaurės šalių bibliotekų savaitė) – ilgiau nei 20 metų trunkantis tarptautinis kultūros projektas, kurio tikslas yra skleisti skaitymo džiaugsmą, populiarintį literatūrą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją. Šis projektas jungia ne tik Šiaurės šalis, bet ir Latviją, Estiją bei Lietuvą. Jau daugiau nei dešimt metų ši graži literatūrinė savaitė suburia knygų mylėtojus ir į mūsų biblioteką. Jos metu, uždegus žvakes, pasineriama į Šiaurės šalių literatūrinį lobyną garsiai skaitant, klausantis, pasakojant, stebint ir aptariant.
Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės tema „Herojai Šiaurės šalyse“. O koks gi vaikas nesvajoja būti vienokiu ar kitokiu herojumi? Šios savaitės skaitymams pasirinkome švedų rašytojo Martino Vidmarko knygą „Sekliai Lasis ir Maja. Deimantų paslaptis“. Tai intriguojantis detektyvinis kūrinys, skirtas vaikams. Mūsų mokinių skaitytojų klubo „Jaunosios skaitytojos“ dalyvės parengė kompoziciją, jausmingai perteikdamos dviejų „seklių“ – Lasio ir Majos - nuotykius, išaiškinant nusikaltimą juvelyrinių dirbinių parduotuvėje. Juk įtariamųjų daug, o nusikaltėlis – tik vienas... Žiūrovai – pradinių klasių mokiniai – turėjo būti aktyviais nusikaltimo išaiškinimo dalyviais. Vėliau jie gavo superherojaus kaukės paruoštukus, kuriuos, pasitelkdami savo išmonę, galėjo nusispalvinti ir ja pasipuošti. Mažiausi šios savaitės dalyviai – priešmokyklinės grupės auklėtiniai – pasitelkę herojaus kaukę lyg ”3D akinius“ pasinėrė į Troliukų nuotykius.
Šiaurietiškos literatūros savaitė praėjo, bet susidomėjimas knygomis, skaitymu tikrai ne. Juk knyga ne tik suteikia daug žinių apie supantį pasaulį, bet padeda geriau pažinti ir save.


Bibliotekininkės

 sk1 sk2

2018 m. lapkričio 17 d. Kauno jėzuitų gimnazijoje vyko Nacionalinis pradedančiųjų debatininkų turnyras, kuriame dalyvavo 48 komandos iš įvairių Lietuvos gimnazijų (Vilniaus M. Biržiškos, Vilniaus jėzuitų, Vilniaus „Saulės“, Vilniaus „Žemynos“, Vilniaus Karoliniškių, Kauno jėzuitų, LSMU, KTU, Kauno J. Jablonskio, Alytaus A. Ramanausko - Vanago, Panevėžio 5-oji, , Klaipėdos „Ąžuolyno“, Palangos Senosios, Šiaulių Didždvario, Mažeikių „Gabijos“, Utenos r. Užpalių, Jonavos Senamiesčio, Visagino, Švenčionėlių Mindaugo, Telšių Žemaitės, Utenos A. Šapokos ir kt). Užpalių gimnazijai atstovavo dvi komandos. 8 klasės mokiniai J. Janaudis, M.Juškaitė, A. Meidutė, neturintys debatavimo patirties, sugebėjo pasiekti dvi pergales iš trijų, surinkti 6 taškus, o B komanda: V. Tamulytė. M. Maniušytė, G. Šukytė surinko 4 taškus. Turnyras buvo edukacinio pobūdžio, mokiniai gavo teigiamų emocijų ir įgijo patirties.

deb1 deb2

Mūsų gimnazijos 3 – 4 klasės mokiniai prisijungė prie pasaulinės Hour Of Code iniciatyvos ir, padedami mentorių iš technologijas kuriančių ir jas išradingai naudojančių įmonių, kartu su modernios Lietuvos istorijos ir kultūros herojais išbandė smagias ir įdomias programavimo užduotis, sukurtas Lietuvos menininkų ir technologų. Valstybės atkūrimo šimtmečio programos renginių „Hour of Code“ organizatoriai parengė išskirtines programavimo užduotis vaikams. Jaunieji kūrėjai programavimą pažino atlikdami įvairias užduotis bei kurdami žaidimus. Mūsų mokinukams dvi valandas trukę užsiėmimai buvo labai naudinga ir tikrai įdomūs. Ne vienas sakė bandysiąs ir namuose kurti pasitelkdamas modernias technologijas.


Bibliotekininkė

ps1 ps2


Smagu su draugais mankštintis, skaičiuoti žingsnius, gerti vandenį, sveikai maitintis, šokti, pagirti ar padėti, kai sunku draugui, bei sulaukti pagalbos. Šių dalykų pradinukai mokėsi visą savaitę ir augindami Unos Superbičiulės, Amio Kilniaširdžio ir Lukos Kibirkšties supergalias, kartu augo ir stiprėjo patys. Šis džiaugsmas liko mažųjų širdyse. Olimpinės savaitės idėja augs ir stiprės Užpalių gimnazijoje.

100 0121 100 0093 100 0098 100 0112

Spalio 25 dieną IIg- IIIg. klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje į Vilnių.
Išvykos tikslas buvo prisiminti Lietuvos istorijos įvykius šimtmečio eigoje.
Tyla kino salėje ir susikaupimas po filmo „Tarp pilkų debesų“ rodė, kad abejingų, parodytiems istoriniams įvykiams ir herojų likimams nebuvo. Tikrai, daugelis galvojo apie save, savo šeimą tokiomis istorinėmis aplinkybėmis, apie sovietų sulaužytus ir pražudytus žmonių likimus.
Sekanti pamoka laukė Valstybės pažinimo centre. Valstybės pažinimo centras šimtmečio proga pristato unikalią parodą „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“. Pasitelkdama šiuolaikines technologijas, profesionali kūrėjų komanda pakvietė į netradicinį šimtmečio pasakojimą. Nevadovėlinė istorija arba Istorija yra ir tai kas neįvyko. Mes pabuvojome moderniausiame Lietuvos muziejuje.
Keliaudami į trečią pamoką Signatarų namuose pažiūrėti, kaip atrodo Lietuvos Nepriklausomos Valstybės Atkūrimo Akto originalas, užsukome į Vilniaus Universiteto kiemelį.
Visa diena su istorija. Vieniems tai priminė, ką jau žinojo, gal privertė pažvelgti ir vertinti kitaip, kitiems suteikė naujų žinių.


Istorijos mokytoja, metodininkė N.Braukylienė

43688361 727731347589733 4352743367864483840 n 44740226 274554316532043 3413467924701118464 n

Būtų neteisinga sakyti, kad yra mokinių, kurie neskaito. Kažką jie visi skaito: reklamas, informacinius pranešimus, vadovėlį, atskirus tekstus, tačiau ne visiems skaitymas teikia malonumą ir norą kuo dažniau paimti knygą į rankas. Džiaugiamės, kad padedant tėveliams, mokytojams, turime tikrai nemažą būrį knygos bičiulių, kurie skaito ne tik mokslo metų eigoje, bet ir atostogaudami. Kasmet bibliotekininkės kviečia mokinius dalyvauti Vasaros skaitymuose, o geriausius rudenį pagerbia, surengdamos susitikimą bibliotekoje. Šiemet į popietę buvo pakviesta 12 pačių uoliausių skaitytojų. Jie mielai išsakė savo įspūdžius, mintis, jausmus apie labiausiai patikusias vasaros metu skaitytas knygas. Juos žavėjo knygų veikėjų nutikimai, aplinka, kurioje jie gyvena, jie įsijausdavo į knygos personažų emocijas. Pasivaišinę saldėsiais ir atsigaivinę sultimis, vaikai iš plastilino kūrė knygutes, kurios papuošė biblioteką. Atsisveikinant ir linkint niekada neprarasti malonumo skaityti, kiekvienas dovanų gavo specialiai šiai progai pagamintą rašiklį.


Bibliotekininkės

vs1  vs2

Savanorystė – tai pati geriausia galimybė padėti kitiems, kartu realizuojant savo gabumus, talentus ir įgyjant naujos patirties ir įgūdžių, išbandant save naujose veiklos srityse.
Spalio 23 dieną Užpalių gimnazijos 6, 7-8 ir II g klasių mokiniams vyko netradicinės rusų kalbos pamokos, kurias vedė savanorė iš Rusijos, Kazanės miesto Almira Nizamova. Almira šiuo metu savanoriauja Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje pagal projektą Erasmus+. Mokiniai, dalyvaudami netradicinėse pamokose, daugiau sužinojo apie savanorystę, jos teikiamas galimybes jaunam žmogui ir aplinkai, kurioje jie savanoriškai dirba. Žurnaliste dirbanti Almyra supažindino su savo šalimi, jos įdomybėmis ir pristatė tarptautinį projektą Erasmus +.
Netradiciniai užsiėmimai ugdo vaizduotę, skatina kūrybiškumą, padeda mokiniams praplėsti savo akiratį.


Bibliotekos informacija

44546770 1941846355864341 842009539308945408 n 44771212 179374409649454 248512923779989504 n

Ketvirtokai dalyvavo Utenos raj pradinių klasių prevenciniame renginyje prieš patyčias „Aš neskriaudžiu kitų- prisijunk ir tu", kuris vyko Utenos raj. Krašuonos progimnazijoje.Renginyje mokiniai sužinojo, kaip atpažinti patyčias, ką daryti patyrus patyčias ir kūrė plakatus šia tema. Visi dalyviai teigė, kad jiems renginys patiko ir tikisi, kad mokykloje bus daugiau draugiškumo, pagarbos ir džiaugsmo. Dėkojame V. Rudokienei, kad paskatino dalyvauti šiame renginyje.

sav1 sav2

Startavo „Olimpinė savaitė", kurioje dalyvauja pradinių klasių mokiniai. Šios savaitės metu mokiniai aktyviai judės, mokysis mandagumo, sveikos mitybos, pagalbos vienas kitam. Taip augins Olimpinės savaitės superherojų Lukos Kibirkšties, Amio Kilniaširdžio, Unos Superbičiulės galias.

pradinukai13

Joomla templates by a4joomla