Dokumentas

Dokumentas

Nuoroda į dokumentą

pprc kontaktai

Ši tvarka reglamentuoja gimnazijos darbą dėl Lietuvoje įvesto karantino, Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vyriausybės sprendimais, Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministro 2020 m. kovo 13 d. įsakymu Nr. V-349 „Dėl Švietimo, mokslo ir sporto ministro 2019 m. balandžio 15 d. įsakymo Nr. V-417 „Dėl 2019-2020 ir 2020-2021 mokslo metų pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų bendrųjų ugdymo planų patvirtinimo“ pakeitimo“, Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministro 2020 m. kovo 13 d. įsakymu Nr. V-366 „Dėl situacijos, susijusios su koronavirusu“:

1. Gimnazijos mokiniams nuo 2020 m. kovo 16 d. iki 27 d. privalomos Pavasario atostogos.

2. Mokinių atostogų metu mokytojai atlieka gimnazijos administracijos numatytus darbus nuotoliniu būdu: ruošiasi organizuoti ugdymo procesą nuotolinio mokymo būdu, jei grėsmė dėl koronaviruso išplitimo nesumažėtų, pasibaigus mokinių pavasario atostogoms.

3. Nuo 2020 m. kovo 16 d. visiškai ribojami visų mokyklos darbuotojų, mokinių ir kitų asmenų tiesioginiai fiziniai kontaktai, nutraukiamos bet kokios tiesioginės veiklos.

4.Asmenys į gimnazijos patalpas neįleidžiami.

Teikiamos paslaugos

Laikas

Kontaktai

Socialinio pedagogo konsultacijos

Darbo dienomis 9.00-13.00 val.

Tel. 8 670 60685,

el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialisto konsultacijos

Darbo dienomis 8.00-13.30 val.

Tel. 8 671 89340

IKT ir Tamo dienyno administratoriaus pagalba

Darbo dienomis 9.00-13.00 val.

Susisiekti per el. dienyną.

Klasių vadovų ir dalykų mokytojų pagalba

Darbo dienomis

Tamo dienyno, e. pašto pranešimais, telefonu.

Administracijos informacija

Darbo dienomis 8.00-16.00 val.

Tel. 8 389 31160, 8 615 77557, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Informacija dėl egzaminų sesijos pasikeitimo

Informuojame, kad Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2020 m. kovo 13 d. įsakymu Nr. V-365 yra pakeisti 2019–2020 mokslo metų Lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos ir brandos egzaminų tvarkaraščiai (https://www.smm.lt/web/lt/teisesaktai/listing?actual=1)

  • Lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos vykdymas pratęsiamas iki gegužės 4 d.
  • Menų ir technologijų mokyklinių brandos egzaminų vykdymas yra pratęsiamas iki balandžio 28 d.
  • Užsienio kalbos valstybinių brandos egzaminų kalbėjimo dalies vykdymas iš balandžio mėnesio perkeliamas į pakartotinę sesiją birželio mėnesį. Užsienio kalbos (anglų) VBE kalbėjimo dalis bus vykdoma birželio 26 ir 30 d.

Užpalių gimnazijos mergaičių ansamblis (vadovė Alma Pūdymaitienė) dalyvavo Jungtinio Lietuvos vaikų choro koncertinėje programoje ,,Mes - pasaulio vaikai“. Koncertas vyko Vilniuje Šv. Kotrynos bažnyčioje ir buvo skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Mergaičių ansamblio dalyvės Vakarė Jurelytė, Augustė Gavėnaitė, Urtė Urbanavičiutė, Beata Špalovaitė ir Gaivilė Karosaitė dalyvavo seime filmuojant video klipą. Lietuvos himną giedojo daug mokinių iš įvairių mokyklų, miestų... ir iš mažo Užpalių miestelio.


Užpalių gimnazijos V klasės mokinė Urtė Urbanavičiūtė

Kovo 12 dieną Užpalių gimnazijos I g klasės mokiniai organizavo puikią viktoriną, skirtą Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Komandos, žvaliai nusiteikusios, laukė viktorinos klausimų. Komandas sudarė ne tik mokiniai, bet ir mokytojai, tėvų atstovai. Susirinkusius pasveikino Utenos raj. savivaldybės Tarybos narys Virginijus Keraminas. Jis palinkėjo džiaugtis Laisve, vertinti ir didžiuotis savo Lietuva. Užpalių gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Renata Gavėnienė pasveikino dalyvius poezijos posmais. Viktoriną papuošė meniniai pasirodymai: IV g. klasės mokinys Augustinas Kubiliūnas skaitė Justino Marcinkevičiaus „Katedros“ ištrauką (Augustinas – Meninio skaitymo konkurso I vietos laimėtojas), Užpalių gimnazijos mergaičių ansamblis (dalyvavęs Šv. Kotrynos bažnyčioje Jungtinio Lietuvos vaikų choro koncertinėje programoje ,,Mes - pasaulio vaikai“) linksma daina pasveikino dalyvius, Užpalių gimnazijos poproko grupė „Dark Light“ pristatė dainą, kuri respublikiniame konkurse „Daina Lietuvai 2020“ laimėjo pirmąją vietą. Viktorinos klausimai skatino prisiminti svarbiausius mūsų Valstybės įvykius, pasiekimus. Dauguma pasitikrino savo žinias. Džiaugiamės turiningu, puikiai praleistu laiku, kuris leido pasidžiaugti mūsų visų bendryste, mūsų gražiais pasiekimais.


Jaunieji žurnalistai

Nuo kovo 13 d. rekomenduojama, o nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d. privalomai stabdomas ugdymo, mokymo ir studijų procesas visose švietimo įstaigose, t.y. universitetuose, kolegijose ir mokyklose, taip pat dienos ir užimtumo centruose, neveiks darželiai, neformaliojo švietimo įstaigos.

Toks sprendimas kovo 12 d. priimtas Vyriausybės posėdyje.

Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, ugdymo įstaigos vienareikšmiškai yra tos vietos, kur rizika virusui plisti yra itin didelė.

„Šių priemonių ėmėmės nedelsiant, siekdami užkirsti kelią galimoms naujojo koronaviruso grėsmėms. Kad šis sprendimas būtinas jau dabar rodo kitų valstybių pavyzdžiai, kai vėliau gali būti ir per vėlu. Tikiu, kad šiuolaikinės technologijos puikiai pasitarnaus, kad ugdymosi procesas, esant reikalui, vyktų toliau. Saugokime save ir kitus“, – sako ministras A. Veryga, pabrėždamas gyventojų sąmoningumo svarbą paisyti visų prevencinių rekomendacijų šiuo laikotarpiu.

„Turime visomis priemonėmis stabdyti viruso plitimą. Kol kas skelbiame švietimo įstaigose privalomas dviejų savaičių mokinių ir studentų atostogas“, - sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Kitą savaitę bus patikslinta, kokių atostogų dalies (pavasario, vasaros) bus atsisakyta vėliau. Taip pat bus svarstoma dėl kitų mokymosi formų tokiu atveju, jei dviejų savaičių karantino nepakaktų. Pedagogai per mokinių atostogas dirba, tačiau įstaigos nustatyto darbą nuotoliniu režimu.

Savivaldybės privalės užtikrinti vaikų priežiūrą išskirtiniais atvejai įstaigose, jeigu to neįmanoma įgyvendinti namuose.

Rekomenduojam darbdaviams užtikrinti galimybes tėvams, auginantiems vaikus, dirbti nuotoliniu būdu, o nesant tokiai galimybei išduoti nedarbingumo pažymėjimą tokia pat tvarka, kaip įtariant kontaktą su infekuotu asmeniu.

Lietuvoje jaunesni nei 6 metų vaikai arba vaikai su negalia atsižvelgiant į jų specialiuosius poreikius be objektyvios būtinybės neturėtų būti paliekami vieni, juos turėtų prižiūrėti arba suaugusieji, arba vyresni nei 14 metų paaugliai. Tai reiškia, kad sustabdžius ugdymo procesą mokinukai jau galėtų pabūti vieni namuose, o darželinukams reiktų vyresniųjų priežiūros.

„Norime informuoti tėvus su mažais vaikais, kad laikinai sustabdžius ugdymo procesą, egzistuoja net keletas galimybių, kaip galima jais pasirūpinti. Rekomenduojame pirmiausia tartis su darbdaviais dėl nuotolinio darbo, o jeigu tai neįmanoma, tuomet kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo, pasitelkti giminaičių pagalbą arba išeiti trumpų atostogų“, - teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Kokius variantus gali pasirinkti tėvai ir globėjai, auginantys mažus vaikus, kuriems reikia priežiūros?

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kokius variantus gali pasirinkti tėvai ir globėjai, auginantys mažus vaikus, kuriems reikia priežiūros:

NUOTOLINIS DARBAS. Tėvai ar globėjai gali prašyti darbdavio galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Jeigu darbdavys neįrodo, kad nuotolinis darbas sukeltų per dideles sąnaudas, jis privalo tenkinti darbuotojo prašymą dirbti nuotoliniu būdu ne mažiau kaip 1/5 viso darbo laiko, kai to pareikalauja nėščia, neseniai pagimdžiusi ar krūtimi maitinanti darbuotoja, taip pat – darbuotojai, auginantys vaiką iki 3 metų, vieni auginantys vaiką iki 14 metų arba neįgalų vaiką iki 18 metų.

NEDARBINGUMO PAŽYMĖJIMAS. Kai švietimo įstaigoje paskelbiamas infekcijų plitimą ribojantis režimas, darželinukų, priešmokyklinukų ir pradinukų tėvai ar globėjai gali kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo ne ilgiau nei 14 kalendorinių dienų išdavimo. Šiuo laikotarpiu iš „Sodros“ mokama ligos išmoka, kuri siekia 65,94 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“. 

ATOSTOGOS. Tėvai arba globėjai gali prašyti darbdavio suteikti atostogas – kasmetines arba nemokamas.

PAGALBA. Vaiku gali pasirūpinti kiti tėvų parinkti asmenys: seneliai, vyresni broliai ar seserys ir panašiai.

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės pamokas mokyklose sustabdė ir kitos Europos šalys. Mokyklos laikinai uždaromos Italijoje, Ispanijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje. Be mokinių iš šalių, kuriose didžiausias viruso protrūkis, pamokų kurį laiką nelankys ir Danijos, Lenkijos, Čekijos, Rumunijos, Graikijos mokiniai. Kitose šalyse veiklą stabdo pavienės mokyklos, kuriose fiksuotas koronaviruso atvejis, tačiau šalies mastu ribojamas dalyvavimas masiniuose renginiuose, atšaukiamos mokinių ekskursijos.

Kovo 10 dieną Užpalių gimnazijos mokiniai ir jaunieji šauliai dalyvavo Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-sios rinktinės, Vyžuonų seniūnijos, Užpalių gimnazijos Vyžuonų skyriaus organizuotame šventiniame renginyje. Atidavę pagarbą pulkininkui Pranui Saladžiui jo gimtinėje Vyžuonų viensėdyje, mokiniai dalyvavo Vyžuonų mokykloje šventiniame minėjime. Jau tradicija tapo minint šią dieną bėgti mylią seniūno taurei laimėti. Sportinės varžybos, kurios vyko mokykloje, pakiliai nuteikė visai dienai. Jaunieji šauliai varžėsi krepšinio, smiginio, šaudymo, estafečių varžybose. Po varžybų ragavo šaulių košės, vaišinosi arbata, bendravo su draugais, džiaugėsi turininga, dvasinga ir sportiška diena.


Jaunieji šauliai

Kovo 7 dieną, Lietuvos moksleivių neformaliojo švietimo centre vyko respublikinis konkursas „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“. Čia savo tiriamuosius darbus pristatė mokiniai iš visos Lietuvos. Konkursui buvo pateikta 89 darbai iš biologijos, fizikos, chemijos ir kitų dalykų.
Šiam konkursui savo tiriamuosius darbus pateikė ir mūsų gimnazijos mokiniai. Gabija Špokevičiūtė (7 kl.) pristatė darbą „Namas ant magnetinės pagalvės“, šis darbas buvo įvertintas dalyvio diplomu. Pagyrimo raštu buvo įvertintas darbas „Magnetinis guolis“, kuri pateikė 7 klasės mokinys Matas Stapulionis ir 8 klasės mokinys Juventas Trakas. Geriausiai buvo įvertintas Beatrisės Vinokurovos (7 kl.) tiriamasis darbas „Kaimiškos vietovės gyventojo CO2 pėdsakas“ - laureato diplomas.

Visų darbų vadovas mokytojas Stasys Kirdeikis.

dalyviai komanda

„Ir šviesa, ir tiesa
mus žingsnius telydi...“
V. Kudirka


Gražiu muzikiniu - literatūriniu renginiu „Pašauktasis“ Užpalių gimnazijos mokiniai ir mokytojai pradėjo šventinę kovo savaitę. Aktorė V. Kochanskytė skaitė V. Kudirkos poeziją, prozą, prisiminimus. Utenos trio „Magistrai“ atliko V. Kudirkos muzikinius kūrinius.


Jaunieji žurnalistai

Tai gražiai skambėjo žodžiai:
Laukas, pieva, kelias, upė.
Tai gražiai iš jų išaugo
Vienas žodis – LIETUVA!

( Justinas Marcinkevičius)

2020 m. kovo 11-ąją švęsime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį. Prisimename istorijos pamokas ir apmąstome vertybes. Mylėkime, gerbkime ir didžiuokimės savo šalimi – savo Lietuva.

Užpalių gimnazijos mokiniai pradeda šventinę savaitę ir visus kviečia kartu švęsti Lietuvos Nepriklausomybės trisdešimtmetį!

renginiai

Kinijoje protrūkį sukėlęs koronavirusas (COVID-19) yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms.. Simptomai yra panašūs į gripą, žmogų kankina karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai, raumenų skausmai ir nuovargis. Šis virusas gali būti perduodamas nuo žmogaus žmogui. Virusas plinta per orą kvėpavimo takų sekretų lašeliais, kuriuos žmonės išskiria į aplinką čiaudėdami, kosėdami ar iškvėpdami. Inkubacinis laikotarpis (t. y. laikotarpis nuo užsikrėtimo iki simptomų atsiradimo) yra nuo 2 iki 12 dienų. Nors žmonės dažniausiai būna užkrečiami, kai pasireiškia simptomai, įtariama, kad kai kurie žmonės gali perduoti virusą dar iki simptomų atsiradimo. Ore virusas išsilaiko trumpą laiką, tačiau ant daiktų gali išbūti ilgiau.

Kas gali padėti apsisaugoti nuo viruso?

- Atsisakykite nebūtinų kelionių, ypač į šalis, kuriose yra koronaviruso protrūkis;

- Kuo dažniau plaukite rankas, tai darykite kaskart po kontakto su svetimais paviršiais. Rankas plaukite kruopščiai, naudokite muilą, popierinius rankšluosčius.

- Venkite rankomis liesti veidą, tai galima daryti nebent iškart, kai nusiplovėte rankas;

- Kuo dažniau vėdinkite patalpas.

Medicininės kaukės rekomenduojamos pacientams, kurie kosėja ir čiaudi, kad sulaikytų su lašeliais viruso plitimą aplinkoje, tačiau jos viruso nesulaiko ir neapsaugo nuo užsikrėtimo, todėl sveikiems jų dėvėjimas beprasmiškas.

Tėvai turi žinoti, kad susirgus vaikui bet kokia liga jis nebūtų leidžiamas į mokyklą.

Patikima informacija apie koronaviruso plitimą yra skelbiama ir atnaujinama Sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas ir Užkrečiamų ligų ir AIDS
centro puslapyje:
http://www.ulac.lt/

Ką daryti, jei grįžote iš šalies, kurioje yra koronaviruso protrūkis?

Rekomenduojama likti namuose (izoliuotis) 14 d. po paskutinės buvimo paveiktoje teritorijoje dienos ir būti pasiekiamam visą izoliavimosi laikotarpį telefonu ir el. paštu, kad su jumis galėtų susisiekti ir apie jūsų sveikatą pasiteirauti specialistai. Nesilankyti viešose vietose, pvz., mokykloje, darbe, universitete, masinio susibūrimo vietose, visą izoliavimosi laiką nepriimti svečių namuose; kasdien matuoti kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir pranešti jums skambinančiam visuomenės sveikatos specialistui apie atsiradusius sveikatos pokyčius. Ką daryti įtarus, jog sergate koronavirusu? Jei galimai turėjote kontaktą su sergančiuoju koronavirusu ir pajutote ligos simptomus, jokiu būdu neikite pas šeimos gydytoją. Neišėję iš namų skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112 ir praneškite apie įtariamą ligą. Kol atvažiuos medikai, niekur neikite.

Psichologų patarimai visiems:
• Nepanikuoti, elgtis ir užsiimti įprasta bei rutinine veikla, laikytis sau įprasto darbo ir poilsio režimo;
• Vadovautis tik patikimais šaltiniais apie koronavirusą, jo plitimo eigą. Institucijos – Sveikatos apsaugos ministerija, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, LRT;
• Neplatinti neaiškios kilmės ar nepatvirtintos informacijos savo socialinėje aplinkoje, kalbėti tik patvirtintais faktais;
• Kritiškai vertinti socialiniuose tinkluose ar neaiškios kilmės šaltiniuose pateikiamą informaciją;
• Pasikalbėti šeimos (draugų) aplinkoje (ypač su vaikais) apie profilaktinių priemonių laikymąsi/savimonės ugdymą;
• Neignoruoti ar juo labiau nesišaipyti iš asmenų, kurie mūsų subjektyviu vertinimu, perdėtai reaguoja į koronaviruso grėsmę. Geriau ramiai pasikalbėti apie tai, išklausyti juos, pasidalinti savo turima patikima informacija, pasistengti juos nuraminti.

Šių metų vasario 14 dieną UKC Užpalių skyriuje vyko iškilmingas Utenos r. Užpalių gimnazijos LXXII abiturientų laidos Šimtadienis. Intriguojantis šio renginio pavadinimas - „Šimtas Holivudo atspalvių“! Gimnazijos abiturientai kartu su auklėtoja N. Braukyliene turėjo galimybę pabūti tikrų tikriausiomis Holivudo žvaigždėmis ir atsiimti apdovanojimus - „Oskarų“ statulėles. Tradiciškai renginį rengė III g. klasės mokiniai. Renginį muzikiniais pasirodymais papuošė I g. klasės mokinė Greta Šukytė, II g. klasės mokinė Medeina Maniušytė su drauge Radvile. Užpalių gimnazijos abiturientų Šimtadienis – ypatinga šventė mūsų miestelyje. Renginys suburia visą Užpalių bendruomenę - Užpalių kultūros namų salė buvo pilnutėlė! Vakarui einant į pabaigą apdovanoti abiturientai dar atliko nuotaikingą muzikinį pasirodymą ir tarė padėkos žodį vienuoliktokams, auklėtojai bei mokytojams. Šimtadienis buvo tikrai šaunus! Visi džiaugiamės puikiu, nuotaikingu renginiu, puikiai praleistu vakaru Holivude!
Mieli abiturientai, linkime, kad likę dienos mokykloje būtų prasmingos, kad pavyktų viską išmokti ir drąsiai pasitikti Gyvenimo išbandymus...


Užpalių gimnazijos II g. klasės mokinė Medeina Maniušytė

DSC 9205

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Tradiciškai, kaip ir kiekvienais metais, šios šventės švęsti susirenka Užpalių gimnazijos mokiniai ir mokytojai. Kasmet minėjimui pasirenkama vis įdomesnė programa. Šįkart Užpalių gimnazijoje koncertavo Utenos meno mokyklos mokiniai. Klausėmės įvairių muzikos kūrinių, kuriuos atliko jaunieji muzikantai. Jie visus stebino ne tik atliekamais muzikiniais kūriniais, bet ir meistriškumu. Mus džiugino dar ir tai, kad tarp būrio muzikantų matėme daug savų Užpalių gimnazijos mokinių: Auksę (4kl.), Kotryną (6kl.), Gretą (I g. kl.), Medeiną (I g. kl.). Švęsdami valstybės gimtadienį, džiaugiamės mūsų jaunaisiais menininkais, džiaugiamės Laisve, džiaugiamės savo Lietuva.


Beatrisė Vinokurova, Užpalių gimnazijos 7 klasės mokinė.

IMG 6163 IMG 6215 IMG 6190 IMG 6221

Vasario 12 d. Ig klasės mokiniai dalyvavo tarptautiniame projekte-žaidime "Mystery Skype" rusų kalba. Mokiniai uždavė bendraamžiams 12 įvairių klausimų ir gavę atsakymus "Taip" arba "Ne" turėjo įspėti, kokia tai šalis. Po klausimų serijos ir minutės pasitarimo mums pavyko atpažinti žaidimo partnerius - Estija! Mokiniai pasitikrino, kaip geba vartoti rusų kalbos žinias, įdomiai praleido pamoką.

r1 r2

Joomla templates by a4joomla