Mūsų gimnazijos 3 – 4 klasės mokiniai prisijungė prie pasaulinės Hour Of Code iniciatyvos ir, padedami mentorių iš technologijas kuriančių ir jas išradingai naudojančių įmonių, kartu su modernios Lietuvos istorijos ir kultūros herojais išbandė smagias ir įdomias programavimo užduotis, sukurtas Lietuvos menininkų ir technologų. Valstybės atkūrimo šimtmečio programos renginių „Hour of Code“ organizatoriai parengė išskirtines programavimo užduotis vaikams. Jaunieji kūrėjai programavimą pažino atlikdami įvairias užduotis bei kurdami žaidimus. Mūsų mokinukams dvi valandas trukę užsiėmimai buvo labai naudinga ir tikrai įdomūs. Ne vienas sakė bandysiąs ir namuose kurti pasitelkdamas modernias technologijas.


Bibliotekininkė

ps1 ps2


Smagu su draugais mankštintis, skaičiuoti žingsnius, gerti vandenį, sveikai maitintis, šokti, pagirti ar padėti, kai sunku draugui, bei sulaukti pagalbos. Šių dalykų pradinukai mokėsi visą savaitę ir augindami Unos Superbičiulės, Amio Kilniaširdžio ir Lukos Kibirkšties supergalias, kartu augo ir stiprėjo patys. Šis džiaugsmas liko mažųjų širdyse. Olimpinės savaitės idėja augs ir stiprės Užpalių gimnazijoje.

100 0121 100 0093 100 0098 100 0112

Spalio 25 dieną IIg- IIIg. klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje į Vilnių.
Išvykos tikslas buvo prisiminti Lietuvos istorijos įvykius šimtmečio eigoje.
Tyla kino salėje ir susikaupimas po filmo „Tarp pilkų debesų“ rodė, kad abejingų, parodytiems istoriniams įvykiams ir herojų likimams nebuvo. Tikrai, daugelis galvojo apie save, savo šeimą tokiomis istorinėmis aplinkybėmis, apie sovietų sulaužytus ir pražudytus žmonių likimus.
Sekanti pamoka laukė Valstybės pažinimo centre. Valstybės pažinimo centras šimtmečio proga pristato unikalią parodą „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“. Pasitelkdama šiuolaikines technologijas, profesionali kūrėjų komanda pakvietė į netradicinį šimtmečio pasakojimą. Nevadovėlinė istorija arba Istorija yra ir tai kas neįvyko. Mes pabuvojome moderniausiame Lietuvos muziejuje.
Keliaudami į trečią pamoką Signatarų namuose pažiūrėti, kaip atrodo Lietuvos Nepriklausomos Valstybės Atkūrimo Akto originalas, užsukome į Vilniaus Universiteto kiemelį.
Visa diena su istorija. Vieniems tai priminė, ką jau žinojo, gal privertė pažvelgti ir vertinti kitaip, kitiems suteikė naujų žinių.


Istorijos mokytoja, metodininkė N.Braukylienė

43688361 727731347589733 4352743367864483840 n 44740226 274554316532043 3413467924701118464 n

Būtų neteisinga sakyti, kad yra mokinių, kurie neskaito. Kažką jie visi skaito: reklamas, informacinius pranešimus, vadovėlį, atskirus tekstus, tačiau ne visiems skaitymas teikia malonumą ir norą kuo dažniau paimti knygą į rankas. Džiaugiamės, kad padedant tėveliams, mokytojams, turime tikrai nemažą būrį knygos bičiulių, kurie skaito ne tik mokslo metų eigoje, bet ir atostogaudami. Kasmet bibliotekininkės kviečia mokinius dalyvauti Vasaros skaitymuose, o geriausius rudenį pagerbia, surengdamos susitikimą bibliotekoje. Šiemet į popietę buvo pakviesta 12 pačių uoliausių skaitytojų. Jie mielai išsakė savo įspūdžius, mintis, jausmus apie labiausiai patikusias vasaros metu skaitytas knygas. Juos žavėjo knygų veikėjų nutikimai, aplinka, kurioje jie gyvena, jie įsijausdavo į knygos personažų emocijas. Pasivaišinę saldėsiais ir atsigaivinę sultimis, vaikai iš plastilino kūrė knygutes, kurios papuošė biblioteką. Atsisveikinant ir linkint niekada neprarasti malonumo skaityti, kiekvienas dovanų gavo specialiai šiai progai pagamintą rašiklį.


Bibliotekininkės

vs1  vs2

Savanorystė – tai pati geriausia galimybė padėti kitiems, kartu realizuojant savo gabumus, talentus ir įgyjant naujos patirties ir įgūdžių, išbandant save naujose veiklos srityse.
Spalio 23 dieną Užpalių gimnazijos 6, 7-8 ir II g klasių mokiniams vyko netradicinės rusų kalbos pamokos, kurias vedė savanorė iš Rusijos, Kazanės miesto Almira Nizamova. Almira šiuo metu savanoriauja Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje pagal projektą Erasmus+. Mokiniai, dalyvaudami netradicinėse pamokose, daugiau sužinojo apie savanorystę, jos teikiamas galimybes jaunam žmogui ir aplinkai, kurioje jie savanoriškai dirba. Žurnaliste dirbanti Almyra supažindino su savo šalimi, jos įdomybėmis ir pristatė tarptautinį projektą Erasmus +.
Netradiciniai užsiėmimai ugdo vaizduotę, skatina kūrybiškumą, padeda mokiniams praplėsti savo akiratį.


Bibliotekos informacija

44546770 1941846355864341 842009539308945408 n 44771212 179374409649454 248512923779989504 n

Ketvirtokai dalyvavo Utenos raj pradinių klasių prevenciniame renginyje prieš patyčias „Aš neskriaudžiu kitų- prisijunk ir tu", kuris vyko Utenos raj. Krašuonos progimnazijoje.Renginyje mokiniai sužinojo, kaip atpažinti patyčias, ką daryti patyrus patyčias ir kūrė plakatus šia tema. Visi dalyviai teigė, kad jiems renginys patiko ir tikisi, kad mokykloje bus daugiau draugiškumo, pagarbos ir džiaugsmo. Dėkojame V. Rudokienei, kad paskatino dalyvauti šiame renginyje.

sav1 sav2

Startavo „Olimpinė savaitė", kurioje dalyvauja pradinių klasių mokiniai. Šios savaitės metu mokiniai aktyviai judės, mokysis mandagumo, sveikos mitybos, pagalbos vienas kitam. Taip augins Olimpinės savaitės superherojų Lukos Kibirkšties, Amio Kilniaširdžio, Unos Superbičiulės galias.

pradinukai13

Spalio 19 dieną mūsų mokykloje svečiavosi respublikinių skaitovų konkursų laureatas, aktorius Alvydas Brunalas. 6-12 klasių mokiniai dieną pradėjo netradicinėje literatūros pamokoje- klausydami V. Mačernio poezijos, ištraukų iš poeto dienoraščių. Aktorius A. Brunalas, valandai tapęs mokytoju, papasakojo apie trumpą, bet itin sudėtingai susiklosčiusį V. Mačernio gyvenimą, paskaitė poezijos. Mokiniai įdėmiai klausė, įsijautė į skaitomus eilėraščius apie gyvenimą, meilę, mirtį. Nors V. Mačernis gyveno tik 23 metus, jo kūryba yra brandi ir brangi iki šiol. Anot aktoriaus A. Brunalo, V. Mačernis buvo unikali asmenybė, jo kūrybos žvaigždė sužibėjo labai jauna, tačiau tokia pat jauna ir užgeso. Akivaizdu, kad ir jauniems reikia daug kalbėti apie tuos, kurie jau išėjo, kad nebūtų pamiršta tai, kas vertinga, kad laiku suprastume laikinumą.


Sonata Bareikytė.

pv1 pv2

Spalio 18 d. 7-Ig klasių mokiniai keliavo į Kauną. Išvykos metu apžiūrėjo gražiausius XX a. miesto architektūros statinius ir paminklus, pabuvojo istorinėje prezidentūroje, planavo ir įvykdė “pabėgimą” iš Kauno IX forto tvirtovės. Didelį ačiū sakome mus lydėjusiam mokytojui Giedriui Indrašiui, buvusiam puikiu gidu, ir linksmam bei kantriam mūsų vairuotojui Žydrūnui Juškai.


7-8 kl. auklėtoja A. Žilinskienė

ex1 ex2

Kas yra fotografija? Su tokiu klausimu trečios klasės mokinukai, lydimi jų mokytojos Laimos Janaudienės, rinkosi į Tyliąją skaityklą. Čia, padedami bibliotekininkių, jie išsiaiškino, kad nuotrauka yra jau galutinis fotografavimo produktas, o kelyje į nuotrauką vyksta „šviesos užrašymas“ ant šviesai jautraus pagrindo – jutiklio. Fotografuojant veiksmas trunka tik akimirką, todėl asmuo, norintis įamžinti vieną ar kitą objektą, turi žinoti tam tikras taisykles: pasirinkti tinkamą atstumą, stebėti šviesos šaltinį, foną ir kt. Kalbėjome apie fotografijos atsiradimo istoriją pasaulyje ir Lietuvoje, kokią informaciją mums suteikia senosios nuotraukos, šiandieninės nuotraukos naudą ateinančioms kartoms. Mokiniai su susidomėjimu žiūrėjo senųjų Užpalių vaizdus, prisiminė namuose turimas savo senelių sukauptas nuotraukas.


Bibliotekininkė

foto 

Lietuvoje pirmą kartą vyksta socialinė akcija „MISIJA:NULIS“, organizuojama Aplinkos ministerijos iniciatyva ir finansuojama ES paramos lėšomis. Spalio 12 d. ji atkeliavo ir į mūsų gimnaziją. 7 – 8 kl. mokiniai kartu su klasės vadove Aukse Žilinskiene ir mokytoja Neringa Šukiene dalyvavo susitikime su VšĮ „Žiedinė ekonomika“ nariu, aplinkos apsaugos technologijų inžinieriumi Tomu Tradišausku.
Dvi valandas trukusio užsiėmimo metu mokiniai buvo mokomi atpažinti individualų poveikį aplinkai, keisti kasdienius įpročius bei fiksuoti realią naudą. Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad nors Lietuvos gyventojams aplinkos apsauga yra svarbi, jie abejoja savo individualių pastangų poveikiu sprendžiant globalias aplinkos problemas ir kur kas rečiau nei kiti europiečiai už tai prisiima atsakomybę. Todėl renginio dalyviai buvo raginami atkreipti dėmesį į aplinkos taršos problemas ir nebūti abejingais, nes net maži mūsų elgesio įpročių pokyčiai gali pristabdyti aplinkos taršą ir klimato kaitą. Vienas esminių šios akcijos uždavinių ir yra informuoti visuomenę apie jų kasdien vartojamų produktų, transporto, netvarių elektros prietaisų žalą, naudojamų cheminių medžiagų savybes, jų poveikį žmogui ir aplinkai, cheminių medžiagų elgseną gamtoje ir paskatinti rinktis mažiau pavojingus produktus, atpažinti buityje ir profesionalioje veikloje naudojamų pavojingų cheminių elementų etiketes, ženklinimo simbolius, rinktis draugiškesnes aplinkai transporto priemones, dažniau vaikščioti pėsčiomis, taupyti elektros energijos ir vandens išteklius, mažinti buitinių atliekų kiekį. Mokiniai buvo prašomi dalintis šia informacija ne tik su bendraamžiais, bet kalbėtis su tėvais bei kitais suaugusiais.
Antroje susitikimo dalyje mokiniai gavo užduotį, pasitarus grupėse, iškelti pagrindines problemas, su kuriomis susiduria atliekų srautas ir kokie didžiausi taršos šaltiniai. Tuomet jie turėjo pasiūlyti ir pagrįsti tų problemų sprendimo būdus. Su šia užduotimi mūsų mokiniai, net nustebindami užsiėmimo vadovą, susidorojo puikiai. Jie siūlė būdus, kaip sumažinti automobilių taršą, siekti buitinių atliekų efektyvesnio rūšiavimo bei jų kiekio mažinimo, siūlė plastikinių pakuočių atsisakymo būdus ir alternatyvas joms.
Tikime, jog šio užsiėmimo metu gautos žinios paskatins jaunuosius mūsų bendruomenės narius būti draugiškesniais savo aplinkai, atkreips dėmesį į neatsakingo vartojimo atvejus ir jų padarinius, keis jų ir juos supančių žmonių elgesį ir įpročius.


Bibliotekininkės

 sa1 sa2

Gimnazijos Tyliojoje skaitykloje eksponuojama trečios klasės mokinių sukurta kompozicija „Sraigių lenktynės“. Tai su smalsiais žiūrovais ir griežtu teisėju vykstančios šių įdomių lėtaeigių gyvūnėlių varžybos.


Bibliotekininkė

kuryba

bebras

43220902 711610729211880 2110303700961460224 n IMG 5034

127 9703 127 9709 127 9710 1 DSC 9623

Utenos jaunimo informacijos centras jauniems žmonėms teikia konsultavimo paslaugas. Jei turi kokį nors klausimą, drąsiai kreipkis - ateik, rašyk laišką Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ar susisiek socialiniame tinkle https://www.facebook.com/utenajaunimui/.

Utenos jaunimo informacijos centras yra tam, kad jums padėtų, todėl drąsiai kreipkitės ir klauskite, nes jie žino viską!

JURGITA MARKŪNAITĖ
Utenos jaunimo informacijos centro darbuotoja

UTENOS JAUNIMO INFORMACIJOS CENTRAS

Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, I a.
Maironio g. 12, LT-28143 Utena
Tel. +370 625 56836
El. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
http://www.žinauviską.lt

Joomla templates by a4joomla