Atveriu langą –
Ir nerimo virpesį bėgant jaučiu krūtine:
Juk tai pats gyvenimas šaukia mane,
Kai atveriu langą.
A. Drilinga
2024-06-18
Užpalių gimnazijos bendruomenė jautriai atsisveikino su II g klase. Nuo kitų mokslo metų jie mokysis jau kitose mokyklose. Gimnazistai sukvietė visus paskutinį kartą pabūti kartu: įvertinti 10 metų buvimą Užpalių gimnazijoje, aptarti padarytų ir nepadarytų darbų, prisiminti iškrėstų išdaigų. Renginį gimnazistai pavadino šmaikščiai: „Kur pradingo dešimtokai?“, bet visi jautė graudulį tame šmaikštume. Gaila, nes išsiskiriame su mokiniais, kurie buvo aktyvūs įvairių renginių, projektų, olimpiadų, konkursų dalyviai ir prizininkai. Mokytojai, tėvai ir mokiniai buvo pakviesti dalyvauti viktorinoje. Buvo siekiama išsiaiškinti, ką apie išeinančius žinome. Paliekančius mokyklą sveikino ir už praleistus mokykloje puikius metus dėkojo mokyklos direktorius R. Žvirblis. Jautrius žodžius išeinantiems skyrė pirmoji mokytoja V. Pranaitienė, klasės auklėtoja V. Rudokienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja L. Rožienė, Užpalių gimnazijos mokinių savivaldos atstovė B. Vinokurova. Gyvenimas toks jau yra, jis nuolat pateikia įvairių staigmenų, bet vis tiek reikia eiti pirmyn: uoliai mokytis, siekti savo tikslo. Sėkmės Jums, mūsų šaunieji gimnazistai.

 

Užpalių gimnazijos jaunieji žurnalistai, liūdintys, kad būrelį palieka trys aktyvios žurnalistės: Emilija Tarvydaitė, Augustė Gavėnaitė, Izabela Vinocurova.

pyc2FDjJ

2024-06-19

Užpalių gimnazijos 8 klasės mokiniai, pasikvietę draugų iš 5-9 klasių, birželio 17-19 dienomis buvo išvykę į Palangą. Ši kelionė buvo ne tik pramoginė, bet ir edukacinė, kupina įdomių veiklų bei naujų patirčių. Pirmą dieną jie aplankė Veliuoną, Gedimino kapą ir Ramybės piliakalnį, užsuko į Raudonės pilį, susipažino su pilies istorija ir architektūra. Lankydami šias vietas mokiniai gilinosi į Lietuvos istoriją ir legendas. Veliuonoje vyko pamokos apie Vytautą ir Gediminą, apie jų nuveiktus darbus, vietovės reikšmę Lietuvos istorijoje. Antrą dieną mokiniai aplankė Palangos parką, garsėjantį nuostabia gamta, ypač rožynu, ir turtinga istorija. Pirmiausia jie lankėsi Gintaro muziejuje, kur sužinojo gintaro kilmę, savybes ir reikšmę lietuvių kultūroje. Po muziejaus užkopė į Birutės kalną, kur buvo supažindinti su šios vietos legendomis ir istorija. Vėliau dieną praleido prie jūros, kur galėjo atsipalaiduoti, mėgautis saule ir jūros bangomis, žaisti paplūdimio žaidimus. Trečią dieną oras subjuro, todėl mokiniai skaičiavo kelionės išlaidas, aptarė kelionės įspūdžius ir leidosi namo.


Užpalių gimnazijos jaunoji žurnalistė Kotryna Šukytė

R61m4qNZ GAid70iu

2024-06-13
Užpalių gimnazijos 9-10 klasių mokiniai dalyvavo ,,Twinschools” mokyklų bendradarbiavimo projekte, kuriame visus mokslo metus nuotoliniu būdu bendravo su Ukrainos moksleiviais. Mokslo metams baigiantis, atėjo metas finaliniam projekto įvykiui - susitikimui. Birželio 8-10 dienomis į Lietuvą, o vėliau ir į Užpalius pažintinei kelionei atvyko moksleiviai iš Ukrainos. Mokiniai ir jų mokytojai per trumpą vizitą aplankė Vilnių, Anykščius, Užpalių miestelį, pamatė Lietuvos gamtą. Kartu smagiai leidome laiką kartu bendraudami.


Užpalių gimnazijos jaunoji žurnalistė Augustė Gavėnaitė

BHmXALvE vkxa6uCu

„Svarbiausias dalykas yra nenustoti klausinėti. Smalsumas egzistuoja dėl savų priežasčių“
A. Einšteinas
2024-06-11
Džiaugiamės Užpalių gimnazijos II g klasės mokinio Laisvydo Vitkūno sėkme respublikiniame „Fizikos bandymai aplink mus“ konkurse. Laisvydas atliko darbą „Energija iš biomasės“ ir užėmė III vietą. Sveikiname Laisvydą ir jo mokytoją S. Kirdeikį.
Laisvydo darbą galima peržiūrėti čia https://www.youtube.com/watch?v=IbYRa40iPpc


Užpalių gimnazijos jaunieji žurnalistai

2024-06-04
Dailės pamokos – puiki proga kūrybiniams gebėjimams atsiskleisti, kūrybinius gebėjimus lavinti. Užpalių gimnazijos II g klasės mokinys Edgaras Naprys ieško savo gebėjimų ir randa. Jo kruopštus darbas džiugina mokytoją D. Usevičienę. Edgaras – nuoširdus mokytojos pagalbininkas, be kūrybinių gebėjimų besiugdantis ir žmogiškuosius.


Užpalių gimnazijos jaunieji žurnalistai

65dmcU8r

2024-06-03
Gražiausias svajones užaugina Gimtinė ir Mokykla. Tai čia nuolat grįžtama ir pareinama, kur buvo gražu, tyra, kai reikia stiprybės, kai kamuoja Krokulės šaltinio troškulys. Tradiciška, kad kraštiečiai pirmiausia renkasi į mokyklą. Gražiai kraštiečius priima Užpalių gimnazijos mokiniai, anot Užpalių gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui R. Gavėnienės, besimokantys tapti kraštiečiais. Į šventę susirinko daug garbių svečių. Svečius sveikino Užpalių gimnazijos direktorius R. Žvirblis, Užpalių seniūnas E. Keraminas. Šventinį renginį vedė Užpalių gimnazijos IIg klasės mokinė Augustė Gavėnaitė ir kraštietis Augustinas Kubiliūnas. Gražia daina susirinkusius sveikino 2022 metų Užpalių Garbės abiturientė Medeina Maniušytė. Užpalių gimnazijos IIg klasės mokinės Augustė Gavėnaitė ir Emilija Tarvydaitė pristatė, kokia mokykla šiandien, pasidžiaugė mokinių pasiekimais įvairiuose konkursuose ir rajono olimpiadose, o jų iš viso – 74 (16 pirmųjų vietų, 29 antrosios vietos, 29 trečiosios vietos). Užpalių gimnazijos mokiniai dalyvavo net 33 konkursuose. Tajus Skubiejus kraštiečiams grojo saksofonu, savo kūrybą skaitė Viltė Veršylaitė ir Gaivilė Karosaitė, Rimgaudas Ruzgus deklamavo anglų kalba. Laisvydas Vitkūnas pristatė tiriamąjį darbą, kurį skaitė ir Lietuvos moksleivių konferencijoje. Gražų dėmesį knygai „Užpaliai – mūsų svajonių kraštas“ skyrė Vakarė Jurelytė ir Izabela Vinokurova. Šiais metais šiai V. Kuliešienės ir S. Balčiūno knygai – 25. S. Balčiūnas šiemet kraštiečių šventėje nedalyvavo, bet atsiuntė jautrų laišką-sveikinimą kraštiečiams. Augustė Gavėnaitė ir Emilija Tarvydaitė pristatė savo tyrimą (video montažą) „Ar tiesa, kad Užpaliai – svajonių kraštas?“. Malonu buvo girdėti užpalėnų argumentus, kodėl jie pasirinko Užpalius. Renginį gražia daina baigė Medeina Maniušytė ir Žemyna Vaškelytė. Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Gavėnienė džiaugėsi susirinkusiems kraštiečiams savo mokiniais, dėkojo už gražų pasirodymą. Gera, kad Užpalių gimnazijoje mokosi mokiniai, kurie sako, kad „Užpaliai – mūsų svajonių kraštas“, jie tikrai bus puikūs kraštiečiai.
Renginio nuotraukos https://we.tl/t-qDO4BnM6Ur

Užpalių gimnazijos jaunieji žurnalistai

2024-06-02
Užpalių gimnazijos 7 klasės mokiniai, pasikvietę draugų iš kitų klasių, gegužės 30 d. mokėsi kitaip. Kaune apsilankė Tado Ivanausko muziejuje, čia turėjo užduotį: nusifotografuoti prie labiausiai patinkančio gyvūno ir grįžę papasakoti biologijos mokytojai. Fotografavosi prie „Laisvės“ skulptūros (skulptorius J. Zikaras), stabtelėjo prie paminklo Vytautui Didžiajam ( skulptorius V. Grybas). Muzikinio teatro sodelyje pagerbė Romo Kalantos atminimą, pasivaikščiojo Laisvės alėja. Daug gerų emocijų davė apsilankymas Zoologijos sode.


Jauniesiems žurnalistams apie kelionę pasakojo7 klasės auklėtoja D. Usevičienė

v5xbG B8

Skendimo prevencija

2024-05-17
Kaip gera mokytis!!! Mokytis, kad žinotum, mokytis, kad patirtum džiaugsmą! Bet būna ir taip, kad intuityviai viską žinai, jauti, stebiesi ir nustembi... Ko gero, intuityvus žinojimas – tai vienas iš nedaugelio žmogaus pranašumų dirbtinio intelekto keliamų iššūkių akivaizdoje... Šiandien buvo gera džiaugtis tarptautinių konkursų laimėjimais. Aktyvūs penktokai – Pijus S., Rugilė B., Kamilė B., Elzė Š. – mėgavosi žinių rezultatais! Dažniausiai jie intuityviai žino atsakymus! Šaunuoliai! Sveikiname! Septintokai taip pat konkursuose laimėjimais garsina gimnazijos vardą. Džiugu! Sveikiname! Ir kai jau surinkta didelė kraitelė laimėjimų, kai į klasę veržiasi pavasaris, išprotėjęs nuo saulės ir žydėjimo, mes mokomės ir dirbame toliau. Tik kitaip.... gamtoje ir iš gamtos, intuityviai ir su žinojimu, kad vėl dalyvausime konkursuose...


Mokinių laimėjimais Užpalių gimnazijos jauniesiems žurnalistams džiaugėsi lietuvių kalbos mokytoja Danguolė Skvarnavičienė

uVpjphTr UQjl1WyY

2024-05-16
Užpalių gimnazijos 8 klasės mokiniai kartu su auklėtoja I. Gutaravičiene ir istorijos mokytoja N. Braukyliene šiandien mokytis vyko į Vilnių. Mokiniai lankėsi Iliuzijų muziejuje, kur susipažino su įvairiais optiniais efektais ir interaktyviomis instaliacijomis. Po to mokiniai apsilankė Valstybės pažinimo centre, kur pasikartojo Lietuvos istorijos žinias ir dalyvavo protmūšyje. Istorijos mokytoja vedė pamoką Vilniaus rotušės aikštėje, kur 8 klasės mokiniai prisiminė rotušės architektūrinį stilių ir aptarė pastatus, esančius aikštėje. Liko valandėlė pasivaikščioti ir po Vilniaus senamiestį, gražiausią senamiestį Europoje.


Užpalių gimnazijos jaunoji žurnalistė Kotryna Šukytė

B6m0woF9 Yhd6vwbs

2024-05-16
Užpalių gimnazijos 8 klasės mokiniai kartu su auklėtoja I. Gutaravičiene ir istorijos mokytoja N. Braukyliene šiandien mokytis vyko į Vilnių. Mokiniai lankėsi Iliuzijų muziejuje, kur susipažino su įvairiais optiniais efektais ir interaktyviomis instaliacijomis. Po to mokiniai apsilankė Valstybės pažinimo centre, kur pasikartojo Lietuvos istorijos žinias ir dalyvavo protmūšyje. Istorijos mokytoja vedė pamoką Vilniaus rotušės aikštėje, kur 8 klasės mokiniai prisiminė rotušės architektūrinį stilių ir aptarė pastatus, esančius aikštėje. Liko valandėlė pasivaikščioti ir po Vilniaus senamiestį, gražiausią senamiestį Europoje.


Užpalių gimnazijos jaunoji žurnalistė Kotryna Šukytė

6qS92cY7 ca zxfuD

2024-05-09
Užpalių gimnazijos mokiniai aktyviai dalyvauja Europos egzamine. Sekasi puikiai. 7 klasės mokinė Smiltė Šlapelytė surinko 10 taškų iš 10, o dauguma mokinių – po 9 taškus iš 10. Egzaminas vyks iki 23.59 val. Dalyvaukite, sėkmės.


Užpalių gimnazijos jaunieji žurnalistai

poa5Mt8B

2024-05-10
Džiaugiamės Užpalių gimnazijos septintoko Rimgaudo Ruzgaus didžiuliu noru siekti mokslo žinių. Rimgaudas ne tik puikus skaitovas, dalyvaujantis įvairiuose konkursuose, bet ir žingeidus mokinys. Tai liudija jo gautos padėkos ir net šeši diplomai už puikius rezultatus ne tik anglų, matematikos, bet ir kitų dalykų Tarptautiniame edukaciniame konkurse „Olympis 2024 - Pavasario sesija“.


Užpalių gimnazijos jaunieji žurnalistai

VbcIr33G

2024-05-10
Spaudos atgavimo dieną, gegužės 7-ąją, Užpalių gimnazijos jaunųjų žurnalistų būrelio atstovės susitiko su Utenos rajono savivaldybės vadovais, žurnalistais, mokiniais, besidominčiais viešaisiais ryšiais ir žurnalistika. Šventinio rytmečio metu buvo pasveikintas poetas Vytautas Kazela. Jis tapo 60-ojo Tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu. Renginio metu buvo aptariami žiniasklaidos klausimai, pristatomi atities planai.


Užpalių gimnazijos jaunoji žurnalistė Kotryna Šukytė

Zy qg5ls

2024-05-07
„...kuo gi mes ginamės nuo tamsos ir smurto žvėrių, jei ne knyga, kuo sušildom sugrubusią sielą, kieno, jei ne knygos šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir pačių širdies labirintais“.
Justinas Marcinkevičius
Gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, minime 120-ąsias spaudos atgavimo metines. Ta proga Lietuvoje buvo organizuojama akcija „ Lietuva skaito“. Užpalių gimnazijos mokiniai įsijungė į šią akciją ir pamoką skyrė tiesiog maloniam knygos skaitymui. 5 klasės mokiniai per istorijos pamoką skaitė Petro Dirgėlos istorinį romaną „Kūlgrinda“, o 8 klasės mokiniai per lietuvių kalbos pamoką tiesiog skaitė atsineštas iš namų knygas. Pamokos pabaigoje turėjo perskaityti labiausiai patikusią ištrauką.


Užpalių gimnazijos jaunieji žurnalistai

UD5hxHNe oc2VqKng

2024-05-08
Gegužės 8 d. Užpalių gimnazijos 5 klasės mokiniai su mokytoja Neringa Šukiene vyko į STEAM centrą Utenoje. Centre jie gamino natūralią kosmetiką, prisiminė, kaip teisingai pasverti medžiagas, išmatuoti jų tūrį.


Užpalių gimnazijos jaunieji žurnalistai

eYEW6v6I FJ0IOruk

Joomla templates by a4joomla