31318305 926922687485208 3410901582957510656 n

Užpalių gimnazijos moksleivių grupė, vadovaujama mokytojų Nijolės Braukylienės ir Saidos Leleivienės, vyko į muziejų „Soviet bunker“, į nuotykių kupiną, interaktyvią istorijos pamoką. Prieš pasiekiant kelionės tikslą, buvo nutarta pasigrožėti mūsų sostinę puošiančiomis, nuostabiais žiedais pražydusiomis sakuromis. Visus sužavėjo jų trapus ir nepakartojamas grožis. Po to ekskursijos dalyviai vyko į 25 km nuo Vilniaus esantį, 1984 m. statytą tarybinį bunkerį, į užsiėmimą ”1984.Išgyvenimo drama sovietiniame bunkeryje“. Atsisveikinus su savo daiktais, valiuta, fotoaparatais ir mobiliaisiais telefonais, apsirengus pilkomis sovietinėmis šimtasiūlėmis, teko panirti į įtampos ir socialinių keistenybių pilną SSRS piliečio gyvenimą. Pamokos metu moksleiviai savo kailiu patyrė sovietinę realybę: buvo skanduojami tarybiniai lozungai, mokoma karinės rikiuotės pradmenų, naudojimosi dujokauke, o taip pat susipažino su tarybinės medicinos ypatybėmis, pabuvojo tų laikų parduotuvėje. Bunkerį mokiniai paliko ne tik kupini aštrių ir šokiruojančių įspūdžių, gavę specialų pažymėjimą, tačiau ir suvokdami kaip yra brangu tai, ką šiandien turi – mūsų laisvą šalį.

sb1 sb2

Saulutei sužildžius žemę, ikimokyklinukai, mokyklos kieme esančiame šiltnamyje pasisėjo daržovių, prieskoninių žolelių, kurias kantriai prižiūrės, laistys, ravės, purens ir augins.


Ikimokyklinuku auklėtojos

20180418 121504 20180418 134942

Balandžio pabaigoje tradiciškai Užpalių gimnazijoje vyksta stalo teniso varžybos „Perkūno“ klubo prizams laimėti. Šiais metais į varžybas atvyko svečiai iš Kupiškio, Svėdasų ir Utenos. Dalyviai žaidė keturiose grupėse: 1-4 kl. berniukų ir mergaičių, 5- 9 kl. ir 10 -12 kl. mokinių ir suaugusiųjų.
1-4 klasių grupėje 1-ąją vietą laimėjo M. Petruškevičius (Utenos DSC, treneris E. Kovera), 2-ąją užėmė N. Padkočiūnas, 3-ąją iškovojo M. Indriulionis (Užpaliai, treneris S. Šližys).
Mergaičių grupėje pirmąją vietą iškovojo P. Jackevičiūtė, antrąją – A. Pelanytė (Utenos DSC, treneris E. Kovera), trečiąją – A. Meškauskytė (Užpaliai, treneris S. Šližys).
5-9 kl. grupėje 1-ąją vietą laimėjo J. Giliauskas (Svėdasai, Anykščių raj.), antrąją - Aiv. Urbanavičius, trečiąją – Š. Tamošiūnas (Užpaliai, treneris S. Šližys),
10 -12 kl. ir suaugusiųjų grupėje pirmąją vietą užėmė A. Petrulionis (Utenos DSC, treneris E. Kovera), antrąją - A. Ambrazevičius (Užpaliai), trečiają – O. Šredersas (Kupiškio KKSC, treneris I. Šap).
Geriausiu 2017 ir 2018 mokslo metų žaidėju tapo O. Juodelis.


Stalo teniso būrelio vadovas S. Šližys

103 3402 103 3408

Užpaliuose vyko draugiškos futbolo varžybos tarp Vyžuonų ir Užpalių 5- 10 klasių mokinių. Šių varžybų idėjos autorius - Linas Gaigalas. Džiugu, kad pergalėmis džiaugėsi tiek užpalėnai , tiek vyžuoniškiai. Svarbiausias tai, kad užsimezgė graži draugystė tarp mokinių ir trenerių. Futbolo treneris D. Širvys džiaugėsi, kad jaunimas žaidžia gražų futbolą ir pažadėjo kitoms varžyboms įsteigti prizus.

IMG 8551 IMG 8559

kvietimasb

Balandžio 23 d. - Pasaulinė knygos diena – Laisvė skaityti.
Balandžio 24 d. 14 val. - Paskaita „Sukčiai. Kaip nepatekti į jų pinkles“. Lektorius Lietuvos policijos rėmėjų asociacijos prezidentas Sigitas Mecelica.
Balandžio 25 d. 11 val. 45 min. - Garsiniai knygų skaitymai.
Balandžio 26 d. 14 val. - Susitikimas su Utenos literatų klubo „Verdenė“ nariais, knygos „Nalšios piliakalniai žili“ pristatymas. Tautodailininkės Alvyros Skurkytės - Žemaitienės kūrybos darbų parodos atidarymas.


Bibliotekininkės

Trečiokai, norėdami pažinti Užpalių miestelio istoriją, apsilankė Viktorijos Jovarienės "Abrūsų" muziejuje. Šeimininkė mus pasitiko kieme, kur pasakojo apie pastatų istoriją. Vėliau aprodė stainią, kitas patalpas, kuriose po atnaujinimo darbų viskas atgis. Užpalių miestelio šimto metų istoriją Viktorija papasakojo aprodydama abrūsus, Tėveliuko kambarį, paveikslus.
Dėkojame V. Jovarienei už įdomią pamoką ir linkime, kad kuriant muziejų pavyktų įgyvendinti visas idėjas.


S. Šližys

IMG 8541 IMG 8536

Balandžio 12 d. Užpaliuose vyko futbolo 'Pradinukų lygos' antro etapo varžybos. Jose dalyvavo trys komandos; Užpalių gimnazijos," Aukštakalniukai" (Aukštakalnio prog.) ir Dusetų K. Būgos gimnazijos 1-2 ir 3-4 klasių komandos. Šiose varžybose Užpalių gimnazijos 1-2kl ir 3-4 kl. komandos iškovojo po vieną pergalę. Sveikiname komandas ir linkime sėkmės kitos savaitės varžybose, kurios vyks Dusetose, Zarasų raj.

IMG 8454 IMG 8463 IMG 8488 IMG 8491

2018m. balandžio 11d. Utenoje pirmą kartą vyko Studijų mugė. Į Utenos kūrybinių industrijų centrą „Taurapilis“ , lydimi spec. pedagogės S. Leleivienės, buvo nuvykę ir Užpalių gimnazijos IIg ir IIIg klasių mokiniai, kurie susipažino su aukštųjų mokyklų siekiais ir tikslais, I ir II pakopos studijų programomis bei priėmimo tvarka. Daugiau apie renginį galite sužinoti Utenos rajono savivaldybės facebook paskyroje.

IMG 3273 IMG 3274

Studijų mugėje dalyvavo: Vilniaus universitetas, Šiaulių universitetas, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, ISM vadybos ir ekonomikos universitetas, Mykolo Romerio universitetas, Kauno technikos kolegija, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Vytauto Didžiojo universitetas, Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla, Lietuvos verslo kolegija, Panevėžio kolegija, Vilniaus verslo kolegija, Utenos kolegija, Lietuvos verslo kolegija, Utenos regioninis profesinio mokymo centras, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Aleksandro Stulginskio universitetas bei studijų užsienyje atstovai AMES ir KASTUStudijų mugėje dalyvavo: Vilniaus universitetas, Šiaulių universitetas, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, ISM vadybos ir ekonomikos universitetas, Mykolo Romerio universitetas, Kauno technikos kolegija, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Vytauto Didžiojo universitetas, Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla, Lietuvos verslo kolegija, Panevėžio kolegija, Vilniaus verslo kolegija, Utenos kolegija, Lietuvos verslo kolegija, Utenos regioninis profesinio mokymo centras, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Aleksandro Stulginskio universitetas bei studijų užsienyje atstovai AMES ir KASTUStudijų mugėje dalyvavo: Vilniaus universitetas, Šiaulių universitetas, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, ISM vadybos ir ekonomikos universitetas, Mykolo Romerio universitetas, Kauno technikos kolegija, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Vytauto Didžiojo universitetas, Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla, Lietuvos verslo kolegija, Panevėžio kolegija, Vilniaus verslo kolegija, Utenos kolegija, Lietuvos verslo kolegija, Utenos regioninis profesinio mokymo centras, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Aleksandro Stulginskio universitetas bei studijų užsienyje atstovai AMES ir KASTU

Balandžio 12d. Užpalių gimnazijos komanda: Marius Pranaitis Ig, Sonata Bareikytė IIg, Samanta Sidabraitė Ig, Viktorija Tamulytė Ig, Rimgailė Geleževičiūtė Ig. dalyvavo teisinių žinių konkurse „Temidė“. Komanda buvo nepralenkiama - iškovojo I vietą ir teisę dalyvauti II etape „Temidės pabėgimo kambaryje“.


Virginija Rudokienė

temide

Sakoma, kad vaikai jau gimsta kūrybingi. Nuo ankstyvos vaikystės jiems tenka atlikti labai daug visiškai naujų veiksmų ir tikrai ne visada jie būna nusižiūrėti nuo aplinkinių – vaikai patys ieško, tyrinėja, kuria savo elgesį, veiksmus. Ir neabejotinai dauguma jų yra prasmingi – padeda pasiekti tikslą, įveikti kliūtis, išspręsti kylančius sunkumus. Jiems žymiai lengviau išreikšti savo kūrybines galias, lyginant su suaugusiais, galbūt dėl to, kad didelę mažųjų laiko dalį užima kūrybinė veikla – jie piešia, lipdo, konstruoja, stato bokštus, kuria įvairias istorijas. Mūsų gimnazijos ketvirtokė Gaivilė Karosaitė jau ne pirmus metus įrodo, kad ji yra tikrai labai kūrybiška ir sumani. Jos kūrybos sritis – savo gamybos knygučių kūrimas. Ji ne tik sukuria nuotaikingą istoriją, bet ją patalpina į spalvingai iliustruotą knygelę. Gaivilės žodžiais, taip ji išreiškia savo jausmus, svajones, jai įdomu sukurti ką nors naujo, originalaus ir prasmingo. Kaip ir dauguma vaikų, ji nesvarsto, „kas iš to išeis“, jai įdomus pats kūrybos procesas. Šį kartą pradinukams ji pristatė net penkias, ką tik sukurtas, knygeles: „Gražuolė Freidė“, „Heaisė“, „Panda Bambu“, „Katytė vardu Plukytė“, ir „Tikras draugas“. Tai gana skirtingi, bet labai intriguojantys vaikų bei gyvūnėlių nuotykiai, kuriuos mielai skaito ir jais žavisi autorės bendraamžiai. Mūsų jaunosios autorės pavyzdžiu žada pasekti ir jos klasės draugės.


Bibliotekininkės

gaivile1 gaivile2


Kovo 30 d.Užpalių gimnazijos pradinių klasių ansamblis dalyvavo jaunųjų atlikėjų festivalyje,,Dainų skrynelė“, skirtame Lietuvos atkūrimo 100 – čiui, kuris vyko Utenos Aukštakalnio progimnazijos ,,Žiburio“ skyriuje. Mergaitės atliko J. Trijonio dainą ,,Nematomi vaikai“ ir bendrą I. Šeduikienės dainą,,Svarbiausi žodžiai“. Norim juos priminti ir padainuoti Jums visiems:


LIETUVA, TĖVYNĖ ir brangi GIMTINĖ,
SESĖ, BROLIS,TĖTIS, mylinti MAMA.
MOKYTOJA, SAULĖ, ŠILUMA ir MEILĖ,
PAGARBA, RAMYBĖ, DIEVAS ir ŠEIMA.


Muzikos mokytoja A. Pūdymaitienė

dd1 dd2

Kovo 22 d. Utenos r. Užpalių gimnazijos 4 kl. mokinė Augustė Gavėnaitė dalyvavo respublikinėje gamtosauginėje pradinių klasių konferencijoje „Globok mane“. Augustė bendraamžiams nuoširdžiai papasakojo apie savo augintinę Plukę.

auguste

Vis aukščiau kildama saulutė ilgina dieną, sidabriniais kačiukais pasipuošia blindės, pakyla auksu spindintys šalpusnių žiedai. Tai – ženklai, kurie skelbia – artėja Velykos! Tikriausiai lengva atspėti, koks pagrindinis šios šventės simbolis? Pramuši ledą, rasi sidabrą, pramuši sidabrą, rasi auksą... Kiaušinis! Jei Kalėdas sunku įsivaizduoti be papuoštos eglutės, tai Velykas – be margintų kiaušinių.
Belaukiant Kristaus prisikėlimo šventės į užsiėmimą „Mirgu margu margutis“ rinkosi prie bibliotekos veikiančio Užpalių moterų klubo „Geras skonis“ dalyvės. Jos, padedamos klubo narės, dailės mokytojos Raimondos Sakalauskienės, įvairiomis technikomis margino stilizuotus kiaušinius. Juk tai pats maloniausias šios pavasariškos šventės paprotys. Renginio metu buvo prisimintos lietuvių velykinės tradicijos, nes mūsų tautiečiai Velykas šventė dar iki Kristaus. Todėl šimtmečiams bėgant šioje šventėje susipynė ir pagoniškos, ir krikščioniškos apeigos.
Vaivorykštės spalvomis „pražydusiais“ kiaušiniais moterys, talkinant gimnazistams, papuošė gėlių lysvę, kuri šiemet smarkiai vėluoja vilioti akį savo žiedais. Tikime, kad atgimstanti gyvybė, sugrįžtantys paukščiai ir su meile dažyti margučiai visiems suteiks naujų jėgų, saugos namus nuo negandų, atneš puikią nuotaiką ir gerą savijautą.


Bibliotekininkės

ve1 ve2

Nusprendę dalyvauti Tarptautiniame mokyklų bibliotekų projekte „Baltų šalių literatūros diena, Baltu valstu literatūras diena“ ir plačiau susipažinti su mūsų kaimynine šalimi, jos istorija, geografija, daile ir, žinoma, literatūra mūsų gimnazijos šeštokai ir septintokai rinkosi į biblioteką. Jie patys buvo pasiruošę klasės draugams papasakoti apie savo gražų Šimtmetį kartu su Lietuva švenčiančią Latviją. Septintokė Greta akcentavo, kad apie lietuvių ir latvių panašumus kalbama ne veltui. Lietuviams ir latviams daug kas buvo ir pasilieka bendra: baltiškoji priešistorė ir etnokultūra su labai artima pasaulio samprata, lygiai kaip ir dabarties materialinės sąlygos bei dvasiniai interesai. Juk prieš pusantro tūkstančio metų abi tautos dar kalbėjo bendra baltų prokalbe, abi tautos XVIII a. pateko į Rusijos imperijos sudėtį, ir iki pat 1918 metų, iki nepriklausomų valstybių įkūrimo, buvo panašioje situacijoje. Vyko labai panašūs procesai: budo nacionalinis judėjimas dėl kalbos, nacionalinių vertybių, tapatybės ir nepriklausomybės atkūrimo, latvių ir lietuvių jaunimas studijavo tuose pačiuose universitetuose, bendravo. Ir šis laikmetis baigėsi panašiai. Dailės mokytoja vaizdžiai parodė, kokie bruožai būdingi latvių dailei, kaip ji kito bėgant metams. Mokinių skaitytojų klubo narės Karolina ir Jurinta renginio dalyviams pristatė Rudytė Kalpinia novelę „Kvepalai mylimai merginai“ ir Dagnija Zigmontė novelę „Namas su kiškio ausimis“, kuriose labai subtiliai aprašomi santykiai su bendraamžiais, su tėvais, paliečiami socialiniai ir moraliniai aspektai, kurie verčia susimąstyti, kad XX amžiaus jaunimo problemos yra aktualios ir dabar. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, diskutavo. Baigiantis renginiui, pasiskirstę grupėmis, jie dalyvavo varžytuvėse – kas greičiau sudės Latvijos žemėlapio dėlionę. Nugalėjo, žinoma, draugystė.

lat1 lat2

Joomla templates by a4joomla