Utenos r. Užpalių gimnazijoje nuo 2021 rugsėjo 1 d. ugdymas 1-4 kl., 5-8 kl., Ig. -IVg. kl. mokiniams bei ikimokyklinėse grupėse organizuojamas laikantis LR Sveikatos apsaugos ministro, Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo bei Utenos r. savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimų. Ugdymas vyks kontaktiniu būdu kasdiene grupinio mokymo forma, ugdytinius telkiant sektoriais:
1. Pradinės klasės- pirmas aukštas:
1-2 jungtinė kl.- 102 kab.- vakarinis įėjimas (iš katilinės kiemo pusės)
3 kl.- 109 kab.-rytinis įėjimas(per ,,paradines“ duris)
4kl.- 110 kab.- rytinis įėjimas(per ,,paradines“ duris)
2. Pagrindinis ugdymas(5-8 kl.)-antras aukštas, senojo pastato korpusas; pietinis įėjimas( prie Knygnešių stogastulpio, vidinis kiemas):
5 kl.- 215 kab.
6 kl. – 218 kab.
7 kl.- 217 kab.
8 kl .- 213 kab.
Pagrindinis ugdymas(I g.- II g. kl.)- antras aukštas, naujojo pastato korpusas, šiaurinis įėjimas(nuo Baranausko gatvės)
I g. – 206 kab.
II g. – 208 kab.
3. Vidurinis ugdymas- trečias aukštas, šiaurinis įėjimas (nuo Baranausko gatvės):
III g- 305 kab.
IV g. – 302 kab.
4. Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas:
įprastinės patalpos I aukšte, grupės su atskirais įėjimais.

Maitinimas gimnazijos valgykloje organizuojamas atskirais sektoriais per ilgąsias pertraukas, ikimokyklinio ugdymo grupėms- atskiru pagal dienotvarkę.
Suaugusieji ir mokiniai nuo 5 klasės patalpose kviečiami dėvėti medicinines kaukes, o visi gimnazijos bendruomenės nariai – laikytis saugių atstumų, higienos, patalpų priežiūros reikalavimų.
Raginame laikytis gimnazijos vidaus tvarkos susitarimų ir per pertraukas nesilankyti miestelio parduotuvėse, kad išvengtume atsitiktinių kontaktų gausos, pažeidimų ir nesudarytume sąlygų covid19 plitimui.