2023-06-03
Tradiciškai Užpalių kraštiečių šventės pradžia mokykloje. Gražu, prasminga. Mokykla svetingai priima visus kaip paukščius grįžtančius. Svečius pasitiko Deivido Dombovskio akordeono garsai ir mokinių dailės darbai, kuriuose nutapyti visiems gerai pažįstami Užpalių vaizdai. Aktų salė vos talpino svečius. Į šventinį renginį atvyko Seimo narys E. Pupinis, Utenos rajono meras M. Kaukėnas, garbūs Užpalių Garbės piliečiai. Visus susirinkusius sveikino Užpalių seniūnas E. Keraminas, Užpalių gimnazijos direktorius R. Žvirblis. Skambėjo posmai, dainos; gražiai renginį vedė Augustinas Kubiliūnas ir Greta Šukytė. Užpalių Garbės piliečiai jau ketvirtą kartą teikia Garbės abituriento nominaciją. Šiemet Garbės abituriente išrinkta Greta Šukytė. Daug gražių žodžių Užpalių Garbės piliečiai išsakė ir Užpalių gimnazijos direktoriaus pavaduotojai Renatai Gavėnienei. Ji tapo 2023 metų Užpalių Garbės piliete. Po gražių sveikinimo kalbų R. Gavėnienė kalbėjo apie gražų sodą, kuriuo nori pasigirti. Tai gausus būrys Užpalių gimnazijos mokinių, kurie savo pasiekimais garsina Užpalių gimnaziją. Kraštiečiams mokiniai pristatė savo pasiekimus: rajono anglų k. konkurso III vietos laimėtojas Rimgaudas Ruzgus (Mokytoja Jūratė Kirdeikienė), rajono istorijos olimpiados II vietos laimėtoja Vakarė Jurelytė (Mokytoja Nijolė Braukylienė), nacionalinio rašinio konkurso anglų II vietos laimėtoja Augustė Gavėnaitė (Mokytoja Jūratė Kirdeikienė), Benas Keraminas – Tautosakos atlikėjų konkurso ,,Tramtatulis“ rajono ir Aukštaitijos etapo nugalėtojas bei nacionalinio etapo dalyvis (Mokytoja Renata Gavėnienė). Užpalių gimnazijos mokiniai jau antrus metus rengia gamtamokslinius tiriamuosius projektinius darbus. Pradėjo juos dalyvaudami ESFA projekte ,,Keturios stichijos mokinių pažangai“. Baigę projektą Užpalių gimnazijos mokiniai tęsia tiriamąsias veiklas: Chemijos projektas – Izabela Vinocurova ir Augustė Gavėnaitė ( Mokytoja Laima Bernotaitė), Fizikos projektas – Laisvydas Vitkūnas ir Kajus Butavičius ( Mokytojas Stasys Kirdeikis), Biologijos– Gabija Špokevičiūtė, Rūta Baltakytė ir Emilija Tarvydaitė (Mokytoja Neringa Šukienė). Mokinių darbų pristatymą paįvairino Medeinos Maniušytės, Gaivilės Karosaitės, Gretos Šukytės, Žemynos Vaškelytės atliekamos dainos. Neiškentė gitaros nepaėmęs ir Seimo narys E. Pupinis. Jis padainavo dainą „Mano senai mokyklai“, kuri suvirpino ne vieną širdį. Šventinį renginį vainikavo Stanislovo Balčiūno knygos ,,Tiesos troškimas genuose užkoduotas“ pristatymas. Jį rengė gražus Užpalių gimnazijos mokinių būrys. Pristatė kiekvieną knygos skyrių, skaitė įsimintiniausias ištraukas, Jokūbas Šukys ir Žemyna Vaškelytė padeklamavo jiems labiausiai patikusį Stanislovo Balčiūno eilėraštį. Mokiniai suprato, kad svarbiausia žmogaus gyvenime - gimtinė, čia žmogus išmoksta svarbiausias gyvenimo pamokas, čia „žvaigždės parodo kelią, čia sugrįžti veržiasi širdis“.
Gražiausios renginio nuotraukos https://www.facebook.com/UtenosRadijas/posts/pfbid02FAy8Ty4mdiwHgfLiUTZva3NwjHuQ2uksxneZmfXuxxKxQAgFm5X5F9XcTCUoyBi4l

Mokytoja Loreta Rožienė

352156246 1362404260990538 1829433703158987439 n  352554796 3309258825993840 4963388889533771148 n