Vasario 1 dieną minima Tarptautinė garsinio skaitymo diena. Utenos r. Užpalių gimnazijoje taip pat šventėme šią dieną. Gimnazijos užsienio kalbų mokytojos Auksė Žilinskienė ir Jūratė Kirdeikienė, bendradarbiaudamos su bibliotekininke Vida Juškiene, pakvietė 5 – 7 klasių mokinius garsiai skaityti ir taip pasidalinti istorijomis ir citatomis iš Luiso Kerolio knygos „Alisa stebuklų šalyje“.
Garsinis skaitymas, kaip ir skaitymas apskritai, ugdo jauną žmogų, taurina besiformuojančią asmenybę. 6 – 7 klasių mokiniai skaitė knygos „Alisa stebuklų šalyje“ ištraukas lietuvių, rusų ir originalo, anglų, kalbomis. Skaitantieji ir klausantieji suprato, kaip įdomu klausytis vieni kitų skaitymo, kad intonacija, skaitymo raiškumas, garsumas sudomina auditoriją.
Renginį įprasmino buvusio gimnazijos mokinio Augustino Kubiliūno dalyvavimas renginyje. Dabar jau gimnazijos svečias garsiai paskaitė kūrinio ištraukų lietuvių ir anglų kalbomis. Mokiniai įdėmiai klausė, ir, tikėtina, nejučia mokėsi, kaip garsiai ir raiškiai skaityti. Į garsinį skaitymą įsitraukė ir bibliotekininkė Vida. Jos ir Augustino garsinis kūrinio skaitymas suteikė džiaugsmo visiems dalyvavusiems.
Renginį baigėme Kahoot viktorina apie garsinį skaitymą, jo naudą, su juo susijusias įdomybes.

tgd