2022-10-03
Ypatingą žmogų sunku surasti, radus - neįmanoma pamiršti. Tas ypatingas žmogus yra Mokytojas. Artėja Mokytojo diena, ir ta proga mes, Užpalių gimnazijos jaunieji žurnalistai, pasikalbėjome su Mokytojais ir mokiniais. Pateikėme klausimų, gavome linksmų, liūdnų, ir net keistų atsakymų.
Pradėjome paprastu klausimu Mokytojams, kodėl jie pasirinko tokią profesiją? Kai kuriuos mokytojus šis klausimas išmušė iš vėžių ir tęsėsi ilga tyla. Kiti pasakojo, kad dar mokykloje turėjo nuostabius mokytojus, norėjo būti kaip jie. Kitus rinktis Mokytojo kelią paskatino šeimos nariai, kurie buvo mokytojai. Kitas klausimas sukėlė nemažai emocijų. Paklausėme savo mokytojų, kas juos džiugina/liūdina mokykloje? Daugelį džiugina gražūs tarpusavio santykiai su mokiniais, kada jie domisi, stengiasi, kaskart užduoda netradicinių klausimų ir tai, kad mokykla nuolat keičiasi... Visus mokytojus džiugina darbo rezultatai ir pats mokymo procesas. Mokytojus liūdina mokinių abejingumas ir nenoras tobulėti. Kaip mokytojai apibūdina ryšį su savo auklėtiniais/mokiniais? Dauguma mūsų mokytojų teigė, kad tarp jų ir mokinių – tamprus ryšys. Susidūrę su problemomis, jie visada suranda sprendimą. O kai paklausėme apie auklėtinius, kai kuriems net akys sudrėko - mūsų mokytojai taip greitai prisiriša prie savo mokinių, jie tampa viena didele šeima. Paskutinis klausimas buvo vienas iš įdomiausių - kuo mūsų mokytojai norėtų būti, jeigu galėtų pakeisti profesiją? Didelė dalis mokytojų pasakė, jog šis darbas, kurį dabar dirba, yra nepakeičiamas, ir jie visada dirbtų mokytojais. Kita dalis mokytojų atskleidė įdomių savo pomėgių, net pamąstėme, ar galima suderinti rusų kalbą ir konditeriją, fizinį ugdymą ir kriminologiją? Šis interviu mums suteikė galimybę geriau pažinti mūsų mylimus mokytojus. O ką mums apie Mokytojus pasakė jų mokiniai? Pirmas klausimas mokiniams, ar jie turi mylimiausią mokytoją mokytoje? Vieni tik trūktelėjo pečiais, o kiti ėmė kalbėti apie savo auklėtojus, mėgstamo dalyko mokytojus, ar net mokytojus turinčius ypatingą statusą tarp mokinių. Po to paklausėme, ar mokiniai norėtų patys mokyti ir būti mokytojais? Net nespėjusios pabaigti klausimo, iškart gavome atsakymus, jog šis darbas yra per daug sudėtingas, reikalaujantis atsakomybės ir tvirtų nervų, todėl visi apklausti mokiniai nesirinktų šios profesijos. Domėjomės, kaip mokyklos mokiniai įsivaizduoja ateities mokyklą? Nesistebėjome, kad daugelis ją mato užkariautą technologijų, sunkesnių temų ir storesnių vadovėlių. Paklausėme mokinių, ko jie savo mokytojams palinkėtų? Užpalių gimnazijos mokiniai Mokytojo dienos proga Mokytojams linki: kantrybės, šypsenų, geros sveikatos, žingeidžių mokinių.

Mokytojų ir mokinių nuomonę analizavo ir pateikė Užpalių gimnazijos jaunosios žurnalistės Augustė Gavėnaitė ir Emilija Tarvydaitė

309182891 2021779161338499 2163934699630445227 n308742757 5872627019423841 971126804347525670 n