„Lietuvos Junior Achievement“ kasmet skatina moksleivius kurti savo pirmąsias bendroves, išbandyti verslą ir pamėginti savo produktą ar paslaugą parduoti realioje rinkoje. Šiemet dėka verslumo ir eksporto plėtros agentūros „Versli Lietuva“ iniciatyvos, verslumo ugdymo programa „AcceleratorX“ įjungė dar aukštesnę pavarą – jau apmokyta daugiau nei 70 naujų mokytojų, prisijungė daugiau nei 40 naujų mokyklų ir tikimasi, jog po kelių mėnesių net 3000 moksleivių bus įsitraukę į savo šviežio verslo rūpesčius ir pirmąsias antreprenerystės patirtis.
Mokyklos galėtų virsti mažaisiais verslumo inkubatoriais
„Lietuvos Junior Achievement“ projekto vadovė Loreta Eimontaitė sako, jog organizacija siekia sisteminio pokyčio, kad verslumo būtų mokoma kiekvienoje mokykloje ir klasėje, kad kiekvienas moksleivis galėtų įkurti savo bendrovę: identifikuoti problemą, kurti produktą, įgyvendinti marketingo planą ir galiausiai tą produktą parduoti. „AcceleratorX“ programos metu moksleiviai praeina visą verslo kūrimo ciklą, įgaudami praktinių verslumo įgūdžių bei drąsos įgyvendinti savo verslo idėjas.
„Retoriškai klausiu, kaip užauginti laimingą žmogų? Leisti jam veikti, pačiam. Kuo daugiau mokyklų įsitrauks į šią programą, tuo daugiau jų matys poveikį: kaip moksleiviai tobulėja, vis labiau pasitiki savo galia veikti, kaip kinta jų mokymosi rezultatai ir svarbiausia atrandama prasmė, kodėl svarbu mokytis matematikos, lietuvių, chemijos ar kitų dalykų, nes jie pritaikomi praktikoje, realiame gyvenime kuriant savo pirmuosius startuolius. Kartu auginame Lietuvoje jaunimą ateičiai, suteikdami taip svarbių 21 a. kompetencijų – kritinio mąstymo, kūrybingumo, finansinio raštingumo, savarankiškumo. Siekiame, kad mokyklos virstų tikrais verslumo inkubatoriais!“ – sako „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė Andželika Rusteikienė.
Šiuo metu prie „AcceleratorX“ programos prisijungė 45 naujos mokyklos ir lygiai tiek pat ekspertinių mokyklų, jau keletą metų sėkmingai įgyvendinančių praktinio verslumo ugdymo programą.
Rugsėjo 24d. Utenos r. Užpalių gimnazijos (Ig –IVg) klasių komandos dalyvaus nuotolinėje „AcceleratorX“ inovacijų ir verslumo stovykloje.