Kas yra fotografija? Su tokiu klausimu trečios klasės mokinukai, lydimi jų mokytojos Laimos Janaudienės, rinkosi į Tyliąją skaityklą. Čia, padedami bibliotekininkių, jie išsiaiškino, kad nuotrauka yra jau galutinis fotografavimo produktas, o kelyje į nuotrauką vyksta „šviesos užrašymas“ ant šviesai jautraus pagrindo – jutiklio. Fotografuojant veiksmas trunka tik akimirką, todėl asmuo, norintis įamžinti vieną ar kitą objektą, turi žinoti tam tikras taisykles: pasirinkti tinkamą atstumą, stebėti šviesos šaltinį, foną ir kt. Kalbėjome apie fotografijos atsiradimo istoriją pasaulyje ir Lietuvoje, kokią informaciją mums suteikia senosios nuotraukos, šiandieninės nuotraukos naudą ateinančioms kartoms. Mokiniai su susidomėjimu žiūrėjo senųjų Užpalių vaizdus, prisiminė namuose turimas savo senelių sukauptas nuotraukas.

Bibliotekininkė