2023-03-11
2023-03-10 Užpalių gimnazijos mokiniai ilgai vakarojo mokykloje. Mokiniai šventė Kovo 11-osios šventę. Pasigaminę per dailės pamokas trispalvių rinkosi bendrai mokyklos nuotraukai, vėliau pasidžiaugė mokyklos geriausiais: rajono olimpiadų dalyviais, kuriančiais, gerai besimokančiais ir besistengiančiais mokiniais, klausėsi Utenos meno mokyklos koncerto. Kalbų, literatūros, istorijos, ekonomikos žinias pasitikrino viktorinoje. Kiekviena komanda gavo po saldų prizą. Trumpą pertraukėlę atsipūtę mokiniai skubėjo debatuoti. Debatai vyko anglų ir lietuvių kalbomis. Pirmiausia buvo debatuojama Patriotizmo, vėliau Nepriklausomybės temomis. Anglų kalbos žinias demonstravo ne tik mokiniai, teko ir mokytojui G. Indrašiui išsakyti savus argumentus. Kai vyresnieji (7, 8, 9,10 kl.) mokiniai debatavo, mažieji (5, 6 kl.) mokiniai kūrė gyvybės medį. Puošnūs, tautinėmis spalvomis dekoruoti medžiai papuošė antro aukšto fojė. Renginiui kiekviena klasė, padedant mokytojai J. Novikienei, rengė dainą, buvo smagu klausytis bendro klasės dainavimo. Maloniai nustebino ir nauja sužibusi žvaigždutė – Rūta Baltakytė, kuri pritariant klasei, gražiai padainavo dainą „Rudens naktis sustojo“ (J. Degutytės ž.). Tarmiška sodria kalba į klausytojus prabilo Benas Keraminas, kanklėmis kankliavo Vakarė Jūrelytė, Emilija Tarvydaitė, Augustė Gavėnaitė. Kaip tokią dieną gali neskambėti „Laisvė“ ( Just. Marcinkevičiaus ž.)? Šią dainą dainavo Gaivilė Karosaitė. O kai mokiniai sustojo ratu ir padainavo lietuvių liaudies dainą „Kur aisiu aisiu“, kaip visiems buvo gera. Gražios tos mūsų lietuvių liaudies dainos... Renginio pabaigoje mokiniai mokėsi lietuvių liaudies žaidimų ir šokių. Mokytojai G. Indrašius ir B. Masonienė buvo nepailstantys šokių mokytojai. Šokiams muziką rinko J. Novikienė. Kaip gera visiems švęsti kartu ir džiaugtis, kad esame laisvi.

Užpalių gimnazijos jaunieji žurnalistai

kovo11