Projektas „Mes rūšiuojam" – didžiausias Lietuvoje ekologinis projektas, skirtas aplinkos saugojimui, taršos mažinimui ir visuomenės ugdymui. Projekto „Mes rūšiuojam" metu Lietuvos švietimo įstaigose renkamos elektros ir elektroninės įrangos ir nešiojamųjų baterijų atliekos. Per pirmąjį pusmetį iš viso surinkta 136 tonos elektronikos atliekų, 4,8 tonos senų baterijų, daugiau kaip 9 tonos makulatūros, pakuočių ir stiklo. Iš viso per pirmąjį šių mokslo metų pusmetį jau sukaupta 52 tūkst. projekto taškų, kurie mokslo metų pabaigoje pavirs vertingais prizais.
Per pirmąją pusmetį Užpalių gimnazijos mokiniai surinko 272 kg elektroninių atliekų. Už tarpinius rezultatus gimnazija gavo 112 taškų. Antrajame etape surinkta buvo daugiau- net 434 kg buitinės technikos ir 4 kg baterijų.
Aktyviausiai į antrą projekto etapą įsitraukę mokiniai: Lina Dzikavičiūtė, Laura Dzikavičiūtė, Tomas Gaigalas, Pijus Keraminas, Greta Šukytė, Emilis Stražinskas, Monika Juškaitė, Estrėja Narbutytė.
Ačiū mokiniams, tėveliams, seneliams ir gimnazijos direktoriaus pavaduotojui ūkio reikalams R.Damauskui už pagalbą pristatant buitinę techniką į mokyklą.

Mokytojos Onutė Sirvydienė, Neringa Šukienė