Spalio 19 dieną mūsų mokykloje svečiavosi respublikinių skaitovų konkursų laureatas, aktorius Alvydas Brunalas. 6-12 klasių mokiniai dieną pradėjo netradicinėje literatūros pamokoje- klausydami V. Mačernio poezijos, ištraukų iš poeto dienoraščių. Aktorius A. Brunalas, valandai tapęs mokytoju, papasakojo apie trumpą, bet itin sudėtingai susiklosčiusį V. Mačernio gyvenimą, paskaitė poezijos. Mokiniai įdėmiai klausė, įsijautė į skaitomus eilėraščius apie gyvenimą, meilę, mirtį. Nors V. Mačernis gyveno tik 23 metus, jo kūryba yra brandi ir brangi iki šiol. Anot aktoriaus A. Brunalo, V. Mačernis buvo unikali asmenybė, jo kūrybos žvaigždė sužibėjo labai jauna, tačiau tokia pat jauna ir užgeso. Akivaizdu, kad ir jauniems reikia daug kalbėti apie tuos, kurie jau išėjo, kad nebūtų pamiršta tai, kas vertinga, kad laiku suprastume laikinumą.

Sonata Bareikytė.

pv1 pv2