Daugumai mokinių ekskursijos yra tiesiog smagi, daug įspūdžių ir malonumų suteikianti išvyka ten, kur galima pailsėti nuo mokslų, pabūti su draugais bei mokytojais, pamatyti ir išgirsti kažką naujo, įdomaus. Ekskursijos – tai gana įprastas reiškinys mokyklos gyvenime, vis dėlto 12 – oje klasėje viskas vyksta kitaip.
Gegužės 11 dieną dvyliktokai ir jų auklėtoja Otilija Šližienė, lydimi visada draugiškų ir malonių vienuoliktokų bei pradinių klasių mokytojo Sauliaus Šližio, išvyko į Trakus, kur galėjo pamatyti ne tik didžią, įspūdingą Trakų pilį, kuri, pasak XIX a. romantizmo poeto Maironio, tiek amžių praleido garsiai, bet ir patirti neišdildomų įspūdžių. Garbingos pilies vaizdą, Užutrakio dvarą, nuostabų peizažą ir ramius Galvės ežero vandenis mokiniai galėjo stebėti plaukdami laiveliu. Ekskursiją vainikavo skaniausi Trakų kibinai – karaimų tautinis ir kultūrinis paveldas, kuriuo mėgavosi visi.
Atrodo, įprasta kelionė į miestelį, iš visų pusių apsuptą ežerų, tačiau ji buvo ypatinga, nes dvyliktokams – paskutinė.

Gerda Mierkytė

trakai gerd