„Pasaulis yra knyga, ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik pirmą puslapį“ (Šventasis Augustinas)

Turbūt daugelis pripažintų, kad kelionės yra tai, ko trokšta mūsų siela. Į jas telpa viskas: savęs pažinimas, analizavimas, asmeninis ir dvasinis tobulėjimas, palaima, džiaugsmas ir savotiška ramybė.
Šių metų rugsėjo 29-30 d. Užpalių gimnazijos 7-12 kl. mokiniai bei direktorius R. Žvirblis kartu su biologijos mokytoja N. Šukiene buvo nuvykę į kraštą, kuris kiekvieną kartą žavi vis labiau – pajūrį. Kelionės tikslas buvo ne tik atsipalaiduoti ir nusiraminti, girdint Baltijos jūros ošimą, bet ir susipažinti su Klaipėdos miesto istorija, aplankyti Palangos grafų Tiškevičių rūmus ir Jūrų muziejų, prisiliesti prie vienos įspūdingiausių vietų visoje Lietuvoje – Parnidžio kopos.
Sakoma, kad kelionės yra tarsi priešnuodžiai siauram mąstymui ir aklam prisirišimui. Manau, kad daugeliui ši išvyka nebuvo vien tik smagiai praleistas laikas. Tikiu, kad viskas, ką patyrėme kartu, leido suprasti, koks pasaulis yra platus ir kiek daug jame yra nepatirto, nepamatyto, nepaliesto.
Kelionės jaudina. Jos taip paprastai įslenka į mūsų širdis ir nepalieka vietos liūdesiui. Kelionės yra tarsi išsivadavimas, tai – pasaulio gėrio ragavimas, kurio neužtenka ir norisi vis labiau.
Tikiuosi, kad mokyklinės kelionės liks tarsi magiška pasaka, kurios pabaigos mes nenorėsime perskaityti.

Abiturientė Gerda Mierkytė