Gruodžio 11-ąją dieną LITEXPO kongresų ir parodų rūmuose įvyko tradicinė „Lietuvos Junior Achievement“ kalėdinė mugė. Joje mokomosios bendrovės pirmą kartą šiais mokslo metais pristatė savo sukurtas paslaugas ir produktus. Tarp 3000 mokinių dalyvavo ir mūsų Užpalių gimnazijos mokinių komanda „Kokosinė egzotika“. Komandą sudarė šaunūs mūsų gimnazijos devintokai: Beatrisė Vinokurova, Gabrielė Vilimaitė, Gabija Špokevičiūtė, Tautvydas Vaškelis ir Paulius Baravykas. Juos į LITEXPO rūmus palydėjo mokytoja Virginija Rudokienė. Mokiniai pagamino ekologiškas žvakes kokoso kevale. Mokinius konsultavo kaimo turizmo „Širvynė“ savininkė Rasa Širvienė. Už konsultacijas ir patarimus mokiniai „Širvynės“ savininkei nuoširdžiai dėkoja. Kvepiančios kokosu žvakės – puiki kalėdinė dovana. Malonu, kad mokinių rankų darbo žvakės sulaukė susidomėjimo. Jie pardavė 75% produkcijos – ekologiškų ir netaršių žvakių. Žvakės ypatingos tuo, kad yra kokoso kevale. Pats vaškas taip pat ekologiškas (sojų vaškas). Lydydami jį mokiniai pylė ir eterinio kokosų aliejaus. Mokiniai džiaugėsi, kad praeidami žmonės aikčiojo: „ach, kaip kvepia kokosais...“. Mokiniai ne tik pardavinėjo savo produktą, bet ir atsakinėjo į pačius įvairiausius vertinimo komisijos klausimus apie idėją, finansus, reklamą, verslo galimybių plėtrą... Džiaugiamės mūsų jaunaisiais verslininkais, linkime jiems kūrybinės sėkmės.

Užpalių gimnazijos žurnalistai, apsvaigę nuo kokosų kvapo

pav4