2024-03-05
Užpalių gimnazijos 8 klasės mokiniai į biblioteką renkasi aptarti perskaitytų knygų. Taip jau sutapo, kad per literatūros pamokas mokiniai nagrinėjo Atminties temą. Bandė atsakyti, kodėl svarbu prisiminti praeitį? Todėl šį kartą Kotryna Šukytė ir Jokūbas Šukys draugams pristatė savo giminės genealoginį medį, atostogų darbo vaisių. Mokytoja L. Rožienė kalbėjo apie žmogaus ir medžio ryšį literatūroje ir mene, aiškino, kodėl giminė siejama su medžiu. Kotryna, dėliodama plačią giminę, surado įdomių dalykų, kuriuos pasakojo draugams. Mokiniai suprato senų nuotraukų svarbą, stebėdamas jose įamžintus žmones, gali sekti jų gyvenimo istoriją... Kotryna ir Jokūbas, kurdami savo giminės medį, naudojosi internete esančia pagalba, tai Geni puslapis, kuriame giminės medį kurti paprasčiau. Linkime, kad gražiai prasidėjęs Kotrynos ir Jokūbo darbas tęstųsi ir įkvėptų kitus. Mokiniai suprato, kad šis darbas turi pradžią, bet niekada neturi pabaigos. Klausydamiesi ne vienas susivokė, kad turi senų nuotraukų, o kas jose? Kokie artimi giminės? Reikia išsiaiškinti, juk, kaip sakė bibliotekininkė Vida Juškienė: „Medis negali augti be šaknų...“. Puiki buvo pamoka, teko perskaitytų knygų aptarimą ir Metų knygos rinkimus nukelti kitam kartui, tiesiog neliko laiko.

Užpalių gimnazijos jaunieji žurnalistai