2023-05-04
Šv. Florijonas laikomas susijusių su ugnimi profesijų - ugniagesių, kepėjų, kalvių, metalurgų, kaminkrėčių globėju. Šv. Florijono diena Lietuvoje buvo minima jau nuo seno. Užpalių gimnazija tradiciškai mini šią šventę. Dieną mokiniai pradėjo įprastai: skaitė, skaičiavo, rašė ir mokėsi. Vėliau netikėtai mokiniams ir mokyklos personalui teko išeiti iš pastato, nes skambėjo ilgas skambutis, pranešdamas apie gaisrą. Laimė, kad šį kartą tai nebuvo tikra, o vyko evakuacinės pratybos. Mokiniai mokėsi tvarkingai ir ramiai palikti patalpas. Mažieji rodė gražų pavyzdį vyresniesiems tvarkingai ir ramiai palikdami pastatą. Vėliau mokiniai sužinojo, kiek žūsta žmonių per gaisrus, susipažino su gaisrininko profesija, kaip elgtis kilus gaisrui namuose, patys praktiškai pabandė užgesinti ugnį. Po pietų pertraukos Užpalių gimnazijos bendruomenė rikiavosi ir darniai patraukė į miestelio centrą prie Šv. Florijono paminklo. Visus susirinkusius gražiai pasveikino renginio vedėjos Greta Šukytė ir Izabela Vinokurova. Sveikinimo žodį tarė Užpalių seniūnas E. Keraminas, Užpalių gimnazijos direktorius R. Žvirblis, gerą nuotaiką ir muziką nešė Užpalių kultūros centro renginių organizatorė B. Minutkienė. Kai mokytoja B. Masonienė paskelbė bėgimo pradžią, mažieji darželinukai pradėjo bėgimą, o paskui juos startavo ir vyresnieji. Visi pagal savo galimybes 26 kartą bėgo Šv. Florijono mylią. Šventė tęsėsi gimnazijos stadione, kur vyko sporto turnyras. Ten varžėsi skirtingų klasių mokiniai įvairiose sporto rungtyse: žaidė kvadratą, tinklinį, krepšinį, regbį ir kitus sportinius žaidimus. Nebuvo labai šilta, bet linksmi šūksniai ir sportinis azartas šildė visus. Po sporto turnyro visos klasės buvo apdovanotos padėkomis ir skaniais šakočiais. Gražiai paminėjome Šv. Florijono dieną, kuri pradeda ir pavasarinį sporto renginių maratoną.
Džiugu, kad Užpalių miestelis turi savo ugniagesių komandą, kuri nutikus bėdai, skuba į pagalbą. Su profesine švente sveikiname Užpalių ugniagesius linkime jiems geros sveikatos ir, kaip sakoma, „sausų rankovių“.

Emilija Tarvydaitė, Užpalių gimnazijos jaunoji žurnalistė