2022-06-15
Užpalių kultūros centre vyko integruotas istorijos ir lietuvių kalbos renginys, skirtas Vilties ir gedulo dienai paminėti. Renginyje dalyvavo Užpalių gimnazijos 5 ir 6 klasių mokiniai. Atėjusius į kultūros centrą pasitiko Onos Bartašiūtės-Mintaučkienės austų ir siuvinėtų darbų paroda „Mano močiutės tremties išgyvenimai Sibire“. Edukacinį pokalbį moderavo B. Minutkienė. Mokiniai papasakojo, kokias kančias patyrė mūsų tauta sovietų okupacijos metais, kiek žmonių buvo ištremta Lietuvoje, Užpaliuose. Buvo atsakoma į pateiktus klausimus, dirbta grupėse, skambėjo dainelės, kurias atliko Užpalių kultūros centro mergaičių ansamblis, vadovaujamas N. Navikienės. Gražu, kad jaunoji karta nepamiršta skaudžių tautos išgyvenimų, gerbia ir vertina tautos istoriją.

Istorijos mokytoja N. Braukylienė

tremtis1 tremtis2