2022-06-08
Užpalių bibliotekoje svečiavosi Lietuvos visuomenės, kultūros ir politikos veikėjas, rašytojas, žurnalistas, nusipelnęs aplinkosaugininkas Šarūnas Laužadis ir jo dukra Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto Doc. dr. Agnė Laužadytė-Tutlienė. Bibliotekoje buvo eksponuojama A. Laužadytės-Tutlienės darbų paroda „Saulės grįžtuvių metas“. Agnės Laužadytės-Tutlienės kūrybai būdingi baltiškosios mitologijos motyvai, kuriuose vyrauja Paukščio – Laisvės nešėjo ir Žalčio – namų sergėtojo simboliai. Pristatydama savo darbus kūrėja juokavo, kad daugeliui keista, kad ji suderina ekonomikos mokslus ir kūrybą. Agnė Laužadytė-Tutlienė naudoja įvairias raiškos priemones – tušą, pastelę, guašą, temperą, akrilą ir kt. Įdomu dar ir tai, kad rašo eilėraščius. Keletą eilėraščių ir mes išgirdome. Turėjome progą susipažinti su Šarūno Laužadžio knygomis „Nuo Nalšios pateka saulė“, „Sveika mityba ir ekologiškas maistas“, „Lietuva – šventų ąžuolų žemė“. Šarūnas Laužadis pasakojo, kaip jis „ atrado“ Užpalius, kodėl jam rūpi ąžuolai, ekologija. Po susitikimo dalis mokinių, besidominčių ekologija ir tapyba, pasiliko svečiams užduoti klausimų.

Kotryna Šukytė, Užpalių gimnazijos 6 klasės mokinė

paroda2 paroda3