2022-05-09
Gegužės 9-ąją minima Europos diena – taikos ir vienybės diena. Šią dieną prisimenamas istorinis įvykis – 1950 m. Šumano deklaracija, kurioje išdėstyta idėja apie naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, dėl kurio karas tarp Europos tautų būtų neįsivaizduojamas. Karo Ukrainoje akivaizdoje Europos Sąjungos pamatinės vertybės – vienybė ir solidarumas – šiandien yra kaip niekad svarbios. Visoje Lietuvoje vyko Europos dienai skirti renginiai. Užpalių gimnazijos mokiniai kartu su istorijos mokytoja N. Braukylienė laikė Europos egzaminą. Europos egzaminas – trumpas, nuotaikingas ir įdomus žinių apie Europos Sąjungą konkursas, skirtas paminėti Europos dieną, pasitikrinti žinias arba sužinoti ką nors naujo. Europos egzaminą sudarė 10 klausimų. Klausimai buvo pateikti su atsakymų variantais, kuriuos reikėjo pasirinkti per kuo trumpesnį laiką. Užpalių gimnazijoje Europos egzaminą laikė 6 kl., I ir II g. kl. mokiniai. Geriausiai sekėsi 6 kl. mokiniams L. Sirvydžiui, Tautvydui Antanavičiui, Kotrynai Šukytei. Po egzamino mokiniai gilino žinias apie Europą žaisdami stalo žaidimą „Europa“.

Užpalių gimnazijos žurnalistai

europa2 europa3