Minėdami tarptautinę Tolerancijos dieną – lapkričio 16-ąją, Užpalių gimnazijos 5-12 klasių mokiniai per etikos ir dailės pamokas „statė“ savo įsivaizduojamus Gėrio ir Ramybės kupinus namus, nes šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos miestas. Tolerancijos miestas gali būti tas, kuriame gyvename, tačiau gali būti kuriamas miestas, apie kurį svajojame, kuriame norėtume gyventi. Per etikos pamokas mokiniai diskutavo, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ko mums dar trūksta, kad tokia visuomene galėtume būti... Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, galiausiai – pripažinimas, kad kiekvienas turi teisę būti kitoks nei mes. Per dailės pamokas mokiniai sukūrė bendrą „Tolerancijos miesto“ kompoziciją. Piešti, aplikuoti, grafinėmis priemonėmis sukurti darbai byloja, kad esame labai skirtingi, bet galime susikalbėti ta pačia kūrybos kalba, būti pakantūs ir geri kitokiems. Mokiniai sukūrė gražų miestą, kuriame norėtų gyventi. Gal ir Jūs norėtumėte su mumis gyventi kartu?

Su dailės mokytoja D. Usevičiene ir etikos mokytoja V. Rudokiene mokinių sukurtu Tolerancijos miestu gėrėjosi jaunieji žurnalistai, pasigėrėkite ir Jūs

tolerancija1 tolerancija2